banner279

Vanlı Milli Sporcunun hedefi Avrupa Şampiyonu olmak

2020 yılı Şubat ayında katıldığı Ankara Bölge Şampiyonasında 1’incilik elde eden ve akabinde Türkiye Şampiyonası ve Avrupa seçmelerine katılarak, 36 kişi arasında 'Büyük Erkekler Atletik Fizik' yarışmasında Türkiye Şampiyonu olan Vanlı Milli Sporcu Savaş Ölçer, hedefinin Avrupa Şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Vanlı Milli Sporcunun hedefi Avrupa Şampiyonu olmak

2018 yılında ilk katıldığı yarışmada derece elde edemeyen Ölçer, "Ancak derece elde edememiş olmak, beni yolumdan alıkoyamadı" dedi. Ölçer: “46 kişi içinden ilk 6'ya kalamadım ama bu benim için bir başlangıç ve eksiklerimi görüp tecrübe edinmekti. Ve 2020 yılının  şubat ayında düzenlenen Ankara Bölge Şampiyonasında şampiyonluk elde ettim. 15 gün arayla Türkiye geneli düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası ve Avrupa seçmelerine katılmaya karar verdim. Ve 36 kişinin katılmış olduğu büyük erkekler atletik fizik yarışmasında Türkiye Şampiyonu oldum” diye konuştu 

“ATLETİK FİZİK YARIŞMASINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUM”

1995 Van’ın Özalp ilçesine bağlı Çubuklu Mahallesi doğumlu Milli Sporcu Savaş Ölçer: “2013 yılında, inşaat sektöründe çalışmak üzere İstanbul'a gittim. 2016 yılında ise sadece sağlık ve kilo almak üzere spor salonuna başladım ve daha sonrasında vücudumun bu spora yatkın olduğunu anladım. 2018 yılında yarışmaya karar verdim ve kendimi o podyumda görmek istedim. Ardından ilk yarışmama katıldım. 46 kişi içinden ilk 6'ya kalamadım ama bu benim için bir başlangıç ve eksiklerimi görüp tecrübe edinmek anlamı taşıyordu. 2020 yılının Şubat ayında düzenlenen Ankara  Bölge Şampiyonasına katıldım ve 1’incilik elde ettim. 15 gün arayla Türkiye geneli düzenlenecek olan Türkiye şampiyonası ve Avrupa seçmelerine katılmaya karar verdim. Ve 36 kişinin katılmış olduğu Büyük Erkekler Atletik Fizik yarışmasında Türkiye şampiyonu oldum” dedi.

“ÜST DÜZEY AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILMAYA KARAR VERDİM”

Ekim ayı içerisinde Makedonya’da düzenlenecek olan Üst Düzey Avrupa şampiyonasında hedefinin Avrupa Şampiyonu olmak olduğunu belirten Milli Sporcu Savaş Ölçer, şunları söyledi:  “İspanya'da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazandım fakat pandemiden dolayı iptal oldu ve yeniden 2021 yılının Nisan ayında Antalya'da düzenlenen şampiyonaya katılmaya karar verdim. Bu şampiyonada yeniden Türkiye şampiyonu oldum fakat İspanya'ya gitmeye 5 gün kala tekrardan iptal olduğu duyuruldua Fakat bu olumsuz sonuçlar beni asla yıldırıp yolumdan, milli takımdan, bayrağımdan vazgeçirttiremedi. Yine bu ay içinde Makedonya'da düzenlecek olan üst düzey Avrupa Şampiyonasına katılmaya karar verdim. İnşallah ülkemi, bayrağımı ve Van'ımızı en iyi şekilde temsil eder, gururlandırırım” ifadelerini kullandı. 
Özel Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140