banner279

Vanlı Kayakçı Türkiye Şampiyonu…

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından Bolu Gerede'de yapılan Türkiye Kayaklı Koşu Müsabakalarında Vanlı Kayakçı Ömer Ayçiçek Türkiye Şampiyonu oldu.

Vanlı Kayakçı Türkiye Şampiyonu…
              Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından Bolu Gerede'de yapılan ve 10 farklı kategoride gerçekleştirilen organizasyonda 13 ilden toplam 111 sporcu kendi kategorilerinde Türkiye Şampiyonu olabilmek için ter döktü. Türkiye Kayaklı Koşu Müsabakalarına katılan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Takımı sporcularından Van'lı Kayakçı Ömer Ayçiçek Klasik ve Serbest sitil kategorilerinde almış olduğu dereceler ile Türkiye Şampiyonu oldu. 

              Bolu'da yapılan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonu Ömer Ayçiçek ve Milli Kayak Antrenörü Halis Korkmaz müsabaka dönüşü şampiyonluklarını, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ile paylaştılar. Milli Kayak Antrenörü Halis Korkmaz; "İlimiz adına yurt içi ve yurt dışı birçok müsabakalarda sayısız başarılara imza attık. Bu başarılardan biriside, Bolu'da yapılan Türkiye Kayaklı Koşu Şampiyonası'dır. Katıldığımız yarışmaların birçoğunda Türkiye şampiyonluğu, İkinciliği ve üçüncülüğü elde etmenin karşılığı olarak sporcumuz Ömer Ayçiçek Olimpiyat Kadrosuna davet edildi. Bu güzel başarılarından dolayı sporcumuzu tebrik ediyor. Bizlere vermiş olduğu desteklerinden dolayı il müdürümüz Nevzat İnanç beye teşekkür ediyoruz" dedi.

            Makamında Türkiye Kayaklı Koşu Şampiyonu Ömer Ayçiçek ve antrenörü Halis Korkmaz'ı ağırlayan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; "Öncelikle bu güzel başarılarından dolayı antrenörümüzü ve sporcumuzu tebrik ediyoruz. İlimiz sporcuları her branşta farklı dereceler ile bizleri mutlu eden başarılara imza atıyorlar. Milli kayakçımız Ömer Ayçiçek'te bu başarılara imza atan sporcularımızdan birisidir. İnşallah sporcumuz bu güzel başarısını Ülkemiz adına katılacağı olimpiyatlarda da sergileyecektir" diye konuştu.  

Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140