banner279

Vanlı fotoğrafçı Ali İhsan Öztürk'e özel ödül

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ödül alan fotoğraflar belli oldu.

Vanlı fotoğrafçı Ali İhsan Öztürk'e özel ödül
Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ödül alan fotoğraflar belli oldu.
Yarışmada, "Yılın Basın Fotoğrafı" ödülünü Milliyet Gazetesi'nden Bünyamin Aygün kazandı. Yarışmada Anadolu Ajansı muhabir ve foto muhabirleri de kazandıkları 7 ödülle ilk sırayı aldı.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye'nin basın fotoğrafçılığı dalındaki en prestijli yarışma olan Vakıfbank-TFMD Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ödül kazanan fotoğraflar belirlendi.Antalya Rixos Downtown Hotel'de toplanan jüri, Le Monde Fotoğraf Editörü Maria Sumalla, Herald Tribüne Fotoğraf Editörü Gaia Tripoli, Sabah Gazetesi Fotoğraf Editörü Kutup Dalgakıran, TFMD Onursal Başkanı Bülent Hiçyılmaz, AP Türkiye Fotoğraf Editörü Burhanettin Özbilici, Hürriyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Sebati Karakurt, Habertürk Gazetesi Fotoğraf Editörü Fatih Sarıbaş, Zaman Gazetesi Fotoğraf Editörü Selahattin Selvi, Reuters Türkiye Fotoğraf Editörü Murad Sezer, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tek, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Yurttaş Tümer, Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Naci Arkan, Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Melih Zafer Arıcan, Antalya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mevlüt Yeni ve TFMD Başkanı Rıza Özel'den oluştu.

Jüri üyeleri, bin 367 fotoğraf arasında yaptığı değerlendirmenin ardından Milliyet Gazetesi'nden Bünyamin Aygün'ün "Halep'te Muhaliflerin Karakol Baskını" fotoğrafını oy birliğiyle "Yılın Basın Fotoğrafı" seçti.

Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Ali İhsan Öztürk, Van'da çektiği Van Gölü havzasındaki sulak alanlarda konaklayan flamingolar fotoğrafıyla "Vakıfbank Özel Ödülü"ne layık görüldü.

Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tek, yaptığı konuşmada, yarışmada toplam bin 367 fotoğrafın değerlendirmeye alındığını bildirdi. Yarışmaya olan katılım yüksekliğinin fotoğrafların kalitesi ve TFMD'nin 28 yıldır verdiği emeğin zirvede olmasının sonucu olduğunu kaydeden Tek, "Güzel fotoğraflarla karşılaştık. Benim için sevindirici tarafı Anadolu Ajansı'nın 7 ödülle bugün de ilk sırayı alması. Ama fotoğraf bir serüven, devam edecek. Önümüzdeki yıllarda da aynı güzel çalışmaların gelmesini dilerim" dedi.

Vakıfbank-TFMD Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda, Anadolu Ajansı muhabir ve foto muhabirlerinin çekmiş oldukları fotoğraflar 5 dalda, 7 ödül aldı.

Yarışmada, Evrim Aydın Yılın Siyaset Fotoğrafı kategorisinde birinci ve ikinciliğe, Ali İhsan Öztürk Yılın Spor Fotoğrafı kategorisinde ikinciliğe, Yılın Çevre Fotoğrafı kategorisinde ikinciliğe ve Vakıfbank Özel Ödülü'ne, Bülent Doruk Mustafa Pekcan Özel Ödülü'ne, Burak Akbulut da Rafet Hüner Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140