banner279

Vanlı Esnaftan Park Önleme Yöntemleri

Van`ın en büyük sorunlarında biri olan park sorunu nedeniyle Vanlı esnaflar dükkanlarının önüne park eden araçları engellemek için ilginç yöntemlere başvuruyor.

Vanlı Esnaftan Park Önleme Yöntemleri
Van`ın adeta kronikleşmiş sorunlarından biri de park sorunu. Pek çok sürücü, otoparkların ücretli olması nedeniyle otoparklara rağbet etmezken yol kenarında buldukları boş yere, araçlarını park ediyor. Özellikle yol kenarında bulunan işyerlerinin önünün kapanması nedeniyle işyeri sahiplerinin tepkisini çeken araç parkı sorununu, bazı esnaflar kendi yöntemiyle çözmüş durumda.

 

Bazı esnaflar, su dolu damacanaları dükkânlarının önüne sergileyerek araç parkına engel olurken bazı işyerleri ise sattıkları mamulleri, dükkân önüne koyarak araç parkını engellemeye çalışıyor.

 

Esnaflar "Şehrimizde park sorunu olduğu için her gelen sürücü dükkanlarımızın önüne park etmeye çalışıyor. Dükkanlarımızın önünü kapatan bu araçlar bizim satışlarımızın düşmesine de neden oluyor. Çünkü böyle olduğunda vitrindeki teşhir mallarımızı gören olmuyor. Biz de mecbur olarak araç parkını engellemek için dükkanımızın önüne eşya koyuyoruz" ifadelerini kullandılar. (Fırat Aslan-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2012, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140