banner279

Vanlı Durumu İyi Olmayan Öğrenciler Üniversite Sınavına Ücretsiz Hazırlanacak

Sosyal Eğitimciler Spor Kulübü Derneği (SESDER) maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için Van merkez ve ilçelerinde 15 yerde 'Liseli Test Merkezi' kursu açtı.

Vanlı Durumu İyi Olmayan Öğrenciler Üniversite Sınavına Ücretsiz Hazırlanacak

Sosyal Eğitimciler Spor Kulübü Derneği (SESDER) maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için Van merkez ve ilçelerinde 15 yerde 'Liseli Test Merkezi' kursu açtı.

Bin 500 öğrenciyi Üniversiteye hazırlamayı hedeflediklerini belirten SESDER Başkanı Şerif Şengül, "Öğrencilerimize, milli eğitimde görevli olup kendini branşında kanıtlamış öğretmenler arkadaşlar gelip ders verecekler. Zaman zaman yapacağımız sosyal ve kültürel faaliyetlerle de öğrencilerimizi sınav stresinden uzaklaştırmak istiyoruz." dedi.

Van'da Sosyal Destekleme Programı (SODES) tarafından desteklenen ve SESDER'le hayata geçirilen 'Liseli Test Merkezi' projesi kapsamında 15 adet üniversiteye hazırlık kursu açıldı. Kurslardan Yasemin Gökalp Şubesinin açılışına katılan Vali Münir Karaloğlu, konuyla ilgili projelerin devamının getirilmesini istedi. Kursu gezip öğrencilerle sohbet eden Karaloğlu, öğrencilere hangi bölümü ve hangi üniversiteyi istediklerini sordu.

Gazetecilere yaptığı açıklamada Karaloğlu, "SESDER Van il merkezinde 6, ilçelerde 9 olmak üzere toplam 15 adet Liseli Test Merkezi kursu açtı. Böylelikle Van ilindeki eğitim faaliyetlerinde katkıda bulunacaklar. Bugün biz temsilen bir tanesini açacağız kursların gençlerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı. Kurslar hakkında SESDER Başkanı Şerif Şengül tarafından bilgi alan Karaloğlu, kursları beğendiğini belirterek, SESDER yetkililerine bu konuyla ilgili projelerin devamını getirmelerini istedi.

SESDER Başkanı Şerif Şengül de proje kapsamında bin 500 öğrenciyi üniversite sınavlarına hazırlamayı hedeflediklerini söyledi. Genel itibariyle maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin kurslardan yararlanacağını aktaran Şengül, "Mezun durumunda bulunup dershaneye gitmeyen öğrencilerimiz de kurslarımızdan ücretsiz olarak yararlanabilecek. Şu ana kadar 850 öğrencimiz kayıt yapmış bulunuyor. Van ilimiz ve ilçelerimizde maddi durumu iyi olmayan çokça öğrenci var. Bunlar dershaneye gidemiyorlar. Biz de onlara böyle bir imkanı hazırlamak için böyle bir proje hazırladık. Öğrencilerimize, milli eğitimde görevli olup kendini branşında kanıtlamış öğretmenler arkadaşlar gelip ders verecekler." şeklinde konuştu.

Öğrencileri sınav stresinden uzaklaştırmak için kurslarda zaman zaman sosyal ve sportif faaliyetler de yapacaklarını aktaran Şengül, "Tüm test merkezlerinde çalışmalara katılan ve başarılı olan öğrencilerimiz, Van il merkezi ve Van Gölü çevresi gezilerine katılabilecek. Ayrıca seminer, spor turnuvaları gibi sosyal etkinlikler de mevcut olacak." şeklinde bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2013, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140