banner279

Vanlı boksörlerin başarısı sürüyor

Türkiye Boks Federasyonu 2015 faaliyet programında yer alan ve Sivas 4 Eylül Spor Salonunda 31 ilden 200 boksör, 10 sıklette mücadele etti. Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na katılan Vanlı boksörler 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanmanın mutluluğu ile birlikte takım halinde ise Türkiye grup birincisi oldular.

Vanlı boksörlerin başarısı sürüyor
  Türkiye Boks Federasyonu 2015 faaliyet programında yer alan ve Sivas 4 Eylül Spor Salonunda 31 ilden 200 boksörün, 10 farklı sıklette mücadele ettiği Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na katılan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Takımı Sporcularından 64 kg. Bulut Haykır, 91 kg. Zafer Elasan, 60 kg. Remzi Uyar ve 49 kg. ise Tugay Öner Türkiye Grup Birincisi oldular. Milli boksörler katıldıkları Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya kazanmanın mutluluğu ile birlikte Takım Halinde ise Türkiye Grup Birincisi Olmanın mutluluğunu yaşadılar.
 
       ÖZ: “İLİMİZİN ADINI DUYURMAK BİZLERİ MUTLU EDİYOR”
         Sivas’ta yapılan Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na ve boks takımımıza yoğun ilginin olduğunu vurgulayan Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz; “Türkiye Boks Federasyonumuz tarafından 31 ilimizden 200 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na bizlerde ilimiz adına 5 sporcumuz ile katıldık. Federasyonlarımız tarafından bu müsabakaların olması hem bizler için hem sporcularımız içinde çok güzel. Farklı turnuvalarda yeteneklerimizi sergileyerek büyük başarılarla İlimizin adını duyurmak bizleri çok mutlu ediyor. Aldığımız bu güzel dereceler ile bizlere mutlulukların en güzelini yaşatan bütün sporcularımızı tebrik ediyorum. İnşallah sporcularımız ile bundan sonraki hedefimiz ise 21-26 Aralık 2015 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan Büyükler Türkiye Şampiyonası ve 2016 Rio olimpiyat Seçmelerinde en güzel başarılara imza atarak ülkemizi 2016 Rio Olimpiyatlarında temsil edecek sporculardan birinin de Vanlı olması olacaktır. Buradan il müdürümüz Nevzat İnanç beye boks takımımıza her zaman yakın ilgi ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
        İNANÇ: SPORCULARIMIZIN BUNDAN SONRA DA BAŞARILI OLACAKLARINA İNANIYORUM
                Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise Vanlı boksörlerin bundan sonra da başarılı olacaklarına inandığını belirterek, “Türkiye Boks Federasyonumuz tarafından Sivas’ta yapılan Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’na ilimiz boks takımından 5 sporcumuz katıldı. Milli boksörlerimiz katıldıkları Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya kazanmakla beraber bizlere birde Takım Halinde ise Türkiye Grup Birincisi olmanın mutluluğunu yaşattılar. İnşallah sporcularımız bu yarışmadan aldıkları başarılarından dolayı 21 ve 26 Aralık 2015 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan Büyükler Türkiye Şampiyonası ve 2016 Rio Olimpiyat Seçmelerinde de ilimizi temsil edeceklerdir. Boksörlerimizin bundan sonra katılacakları müsabakalarda da ilimiz adına en güzel başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Sporcularımızı ve Milli Boks Antrenörümüz Ayhan Öz ve ekibini bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyoruz” diye konuştu. Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241