banner279

Vanlı Atletizmcilerden önemli başarı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Gaziantep’te final yarışmaları yapılan Atletizm Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonasında ilimizi ferdi olarak temsil eden Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm sporcularından Ayhan Kaya, 2000 mt Erkekler Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, 3000 mt Erkekler Kategorisinde Bedirhan Güven, Türkiye Üçüncüsü ve Edibe Yağız ise 3000 mt Kadınlar Kategorisinde Türkiye İkincisi oldu.

Vanlı Atletizmcilerden önemli başarı


Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Şırnak, Elazığ, Sivas ve finali ise Gaziantep’te yapılan Atletizm Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonasına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, yapılan yarışmaların sonunda ferdi sıralamada 1 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye İkinciliği, 1 Türkiye üçüncülüğü madalyası ile birlikte takım kategorisinde ise 2 Türkiye Şampiyonluğu ve 3 Türkiye Üçüncülüğü kupasıyla dönmeyi başardılar. 

Atletizm Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonası'nda takım kategorisinde Van’ı temsil eden atletler 2000 mt Erkekler ve 2000 mt Kadınlar kategorisinde Van’a 2 Türkiye Üçüncülüğü kupası ve 3000 mt Kadınlar kategorisinde de 1 Türkiye Üçüncülüğü kupası ile dönmenin haklı gururunu yaşadılar.

Atletizm Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonasında Van’ı temsil eden Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ise takım olarak 2000 mt Kadınlar ve 3000 mt Erkekler kategorisinde Van’a 2 Türkiye Şampiyonluğu Kupası ile dönmeyi başardı.

51 ilden 268 takım ve 630 sporcunun katılımı ile 6 farklı kategoride gerçekleştirilen Atletizm Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonasında büyük bir başarıya imza atan Vanlı atletizmcilerden Ayhan Kaya, Edibe Yağız, Bedirhan Güven, Tuğba Çelik, Ali Tunç, Eyüp Demir ve Kadir Ünal kazandıkları başarılarından dolayı 10 -25 Haziran 2021 tarihleri arasında İzmir’de yapılacak olan Atletizm Milli Takım Temel Eğitim kampına katılmaya hak kazandılar. 

Milli Atletizm Antrenörü Hüseyin Esen, aldıkları başarıların kendileri için oldukça önemli olduğunu belirterek, “İlimiz adına ferdi kategoride kazanmış olduğumuz 1 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye ikinciliği ve 1 Türkiye üçüncülüğü ile birlikte takım sıralamasında ise 3 Türkiye Üçüncülüğü gibi güzel dereceler ile birlikte 7 sporcumuz da kendi kategorilerinde kazandıkları başarılarından dolayı federasyon yetkililerimiz tarafından Atletizm Milli Takım Temel Kampına davet edildiler. Yarışların genelinde iyi bir performans sergiledik ve sporcularımızın her biri elinden geleni fazlası ile yaparak farklı kategorilerde başarılar elde etti. Bu mutluluğu bizlere yaşatan tüm sporcu kardeşlerimi ve benimle birlikte sporcularımızın bu başarılara imza atmasında emeği çok olan diğer antrenör arkadaşlarımızı da yürekten kutluyoruz. İlimiz adına gelecek vaat eden sporcularımızın her biri katıldıkları il, bölge ve Türkiye şampiyonası gibi yarışmaların sonucunda elde etmiş oldukları böylesi başarılı sonuçlarla federasyon yetkilerimiz tarafından da takdir görerek başarı dilekleri aldılar. Antrenör arkadaşlarımızla birlikte sporcularımızın her biri ile her gün özel olarak ilgilenip, antrenmanlarını da yakından takip ediyoruz. Sporcularımızın almış olduğu dereceler bizler için gerçekten çok sevindirici oldu. Hedefimiz bundan sonra katılacağımız her yarışmanın sonucunda ilimizin adından daha çok bahsettirmektir. İlimizde atletizm branşına vermiş olduğu desteklerden dolayı Van Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140