banner279

Vanlı 10 muhtar İspanya’ya gidecek

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen, muhtarların farklı ülkelerin yerel yönetim anlayışlarını yerinde görmelerini ve değişik kültürlerle etkileşimde bulunmalarını sağlamak amacıyla uygulamaya konulan proje kapsamında, valilikçe belirlenen 10 Vanlı muhtar, İspanya’da Van’ı temsil edecek.

Vanlı 10 muhtar İspanya’ya gidecek
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlık müessesine verdiği özel öneme istinaden başlatılan muhtarların yurt dışı gezileri, Vanlı muhtarların da projeye dahil edilmesiyle devam ediyor.

   Vanlı muhtarlar, 9-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında ülke çapından kafileye dâhil olacak diğer meslektaşlarıyla, İspanya’nın Endülüs bölgesinde çeşitli temaslarda bulunacak ve kendilerine Kurtuba Camii, Elhamra Sarayı, eski şehir merkezi Albaicin gibi Endülüs’ün tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek.

  Yurt dışına çıkmadan önce Vali Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret eden muhtarlar, devletimizin kendilerine sunduğu bu imkândan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçenlere teşekkürlerini ifade ederek, tüm masrafların sponsorlar tarafından karşılanacağı bildirilen İspanya seyahatinde, ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerini söylediler.

   Vali Murat Zorluoğlu da muhtarlara seyahat öncesi nezaket ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, İspanya'dan güzel tecrübelerle ayrılmalarını ve kazasız belasız gidip dönmelerini diledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241