banner315

Van'ın Kaderi Değişmeli

AK Parti Van Milletvekili aday adayı Davut Gülüştür, birlik ve beraberlik için önemli mesajlar verdi.

Van'ın Kaderi Değişmeli
 Yıllardır bölge insanın hep birlikte ve kardeş içinde yaşadığını dile getiren AK Parti Van Milletvekili aday adayı Davut Gülüştür, bu günde aynı birlik beraberliği sağlayarak yeniden geçmişte olduğu gibi bugünde kardeşçe yaşayabiliriz ifadelerini kullandı.

 

Ak Parti’nin bu konudaki sabırlı ve inançlı çalışmaları bölgeye çözüm sürecini her şeye rağmen getireceğini, aramızdaki bu nifak tohumlarını eken art niyetli insanlara fırsat vermeyeceğini HDP’nin de artık bu konundaki tavrının netleştirmesinin gerektiğini Kürt kardeşlerimizin de huzura ve güvene ihtiyaçlarının olduğunu, hep birlikte Doğu’nun ve özellikle Van’ın kaderinin değişeceğini vurguladı.

 

AK Parti Van Milletvekili aday adayı Davut Gülüştür, “ Van’da yaşayan esnafın neden sıkıntı çektiğini biliyoruz. Ak Parti hükümetin döneminde bu sıkıntıların hiç olmadığını, hatta her gün yeni işyerlerin açıldığını, önemli markaların Van’da yer aldığı projelerin büyük bir bölümün gerçekleştirmek için çalışmalar yapığını biliyoruz” dedi.

 

Aydınlık bir dönem için yeni bir fırsatın doğduğunu söyleyen Gülüştür,” Bu Dönem demokratik ve ekonomik standartların en üst seviyeye çıktığı, yaşanılası bir Van olacaktır. Seçimler ülkelerin ve toplumların gelişmesi için çok önemli fırsatlardır. Çocuklarımız için iyi bir geleceğe, gençlerimiz için yeni iş alanlarına, kadınlarımız için kendi aile bütçelerine katkıda bulunma imkanı, eğitimcilerimiz için yeni eğitim alanları emin olun çok uzak değil. Yeter ki kendi iradenizi sandığa tam anlamıyla yansıtalım. Bu onurlu davranışınız bölgenin hem ekonomik hem sosyolojik kaderini değiştirerek daha yaşanılır daha müreffeh, daha ileri ve daha estetik bir bölge olmasını sağlayacak.’’ Sözlerini kullandı.

 

Kendisinin yıllar önce küçük bir çocukken daha iyi bir eğitim almak için Van’dan İstanbul’a göç etmek zorunda kaldığını belirten Gülüşür,‘ ’Bugün 45 yaşındayım. Ölmeden insanımın birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşadığını gördüğüm için Allah’a şükrediyorum. Çünkü İstanbul’un kozmopolit yapısında edindiğim iş ve hayat tecrübemi Van’a aktarmak, orası için bir şeyler yapmak istiyorum. Çünkü artık buna daha fazla imkan var. Çünkü artık doğru karar verme zamanı geldi.’’ Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner317

banner319