banner279

VAN'IN ESKİ MÜFTÜSÜ EŞCİNSELLER HACCA GİDEBİLİR

Osman Artan, 2015 yılı hac kayıtları hakkında bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenledi

VAN'IN ESKİ MÜFTÜSÜ EŞCİNSELLER HACCA GİDEBİLİR
 2015 yılı hac kayıtları hakkında bilgi vermek için basın toplantısı düzenleye Antalya Müftüsü, bir gazetecinin sorusu üzerine, eşcinsellerin hacca gidebileceğini söyledi.

Antalya Müftüsü Osman Artan, 2015 yılı hac kayıtları hakkında bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenledi. Müftülük binasında düzenlenen toplantıda konuşan Artan, hac kesin kayıtlarının 16-27 Mart tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

"BÖYLE DURUMLARDA MÜSLÜMAN OLMASINA BAKILIR"

Müftü Artan, bir gazetecinin "Eşcinseller Hacca gidebilir mi?" şeklindeki sorusuna, "Böyle durumlarda kişinin Müslüman olmasına bakılır. Müslüman olarak İslamın 5 şartından birisi nedir? Namaz kılmak, zekat vermek, Hacca gitmek, oruç tutmak, Kelime-i Şehadet getirmek. Her Müslümanın üzerine farz olan görevlerdir. Bunların da bir şartı var. Hacca gidip geldiğinde yol ücretini karşılayacak. Gelinceye kadar ailesinin geçimini sağlayacak paraya sahip olan kimselerin Hacca gitmesi gerekir. Bu şartları taşıyan bir kimse o ismini zikrettiğiniz şekliyle kadın olsun erkek olsun veya genç veya ihtiyar olsun, herkes Hacca gidip görevini yapabilir.

"GİTMESİNDE BİR MAHZURU YOK"

Diğer yönlerden kendilerinin bir hatası kusuru veya herhangi bir şekilde tercihi varsa onlar Allah ile kendi aralarında olan durumdur. Gitmesinde bir mahzuru yok kimsenin. Bilemeyiz ki herkesi Hacca giderken" diye cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 22:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140