banner279

Van’ı jeneratör sesleri kapladı

Son zamanlarda sürekli elektriklerin kesildiği Van'da kentin birçok cadde ve sokağında jeneratör sesleri yükseliyor. Özellikle esnafların birçoğu işyerlerinde jeneratör kullanarak işlerini yürütmek istiyor. Birçok jeneratör ise kaldırımlarda bulunduğu için, yayalar jeneratör seslerinden rahatsızlığını dile getiriyor.

Van’ı jeneratör sesleri kapladı
    Van’da son zamanlarda sürekli elektriklerin kesilmesi jeneratör satışlarını da artırdı. Jeneratörlerin artması, elektrik kesildiğinde birçok bölgede jeneratör seslerinin artmasına ve halkın da bu gürültüye katlanmasına yol açıyor.
Kentin dört bir köşesinde düşük voltaj ve kesintilerden dolayı jeneratör sesleri yükselmeye devam ediyor.
 
     ESNAFLAR KESİNTİLERDEN MUZDARİP…
    Kesintiler yüzünden birçok esnaf iş yapamaz duruma gelirken, voltaj düşüklüğü nedeniyle cihazların zarar göreceği korkusu ise ayrı bir sıkıntı oluşturuyor. Her kış yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı canından bezdirirken, konuya bir türlü çözüm bulunamıyor.
    Elektriklerin kesilmesi ile birlikte jeneratörlerini devreye sokmak zorunda kalan esnaflar, VEDAŞ’a tepki gösterirken, artık bu kesintilerin bitmesini istedi. Fatura dönemlerinde hiç vakit kaybetmeden VEDAŞ yetkililerin elektriklerini kestiklerini anlatan esnaf Yılmaz Dağlar, “Biz bu kesintiler yüzünden artık iş yapamaz hale geldik. Yeter artık, buna bir çözüm bulsunlar ya da bizlere fatura kesmesinler” dedi.
     Her gün onarım ve bakım diye elektriklerin kesildiğini ve birçok kişinin bu kesintiler yüzünden cihazlarının yandığını ifade eden İlhan Demir ise, “Ben lokanta işletiyorum, ama elektrikler kesilince karanlıkta servis yapamıyoruz. Doğal olarak hem işlerimiz, hem de malzemelerimiz zarar görüyor. Bizde çareyi mecburen jeneratörde buluyoruz. Şimdi tüm sokakları dolaştığınızda her yerde jeneratör sesleri yükseliyor. Bu da hem çirkin görüntü oluşturuyor, hem de gürültü kirliliğine yol açıyor. Van adeta jeneratör kentine döndü. Yetkililerden istirhamımız bu soruna artık kalıcı bir çözüm bulmalarıdır” ifadelerini kullandı. 

Bölge: Serkan Aslan 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241