banner279

Van’daki sağlıkçılardan ülke ziyaretleri…

DAKA 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Programı Kapsamında yürütülen Sağlık Turizmi Van Destinasyonu fizibilite projesi faaliyetleri kapsamında Vanlı sağlıkçılar hedef ülkeler İran, Irak, Azerbaycan ve Gürcistan’a 10 gün süren çalışma ziyaretleri gerçekleştirdi.

Van’daki sağlıkçılardan ülke ziyaretleri…
 Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet Semur, AR-GE ve Proje Birim Sorumlusu Emine Gerçek, Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Sadeddin Coşkun, Plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi  ve Estetik  Uzmanı Op.Dr.Lütfi Tekeş , Bilgi İşlem Sorumlusu Sami Kazut ve Diş Hekimi Sema Kaya adlı personellerden oluşan uzman teknik proje ekibi tarafından İran, Irak, Azerbaycan ve Gürcistan ziyaretleri gerçekleşti.

   Konuyla ilgili Kamu Hasvtaneler Birliği’nden yapılan açıklamada, “26 Ekim- 05 Kasım 2016 tarihleri arasında ziyaret edilen ülkelerdeki büyükelçiliklerimiz, baş  konsolosluklarımız, kamu ve özel sağlık kuruluşları ziyaret edilerek Van ilinde Sağlık Turizminin geliştirilmesi, bu alandaki pazarlamanın daha etkin yürütülmesi  amacıyla potansiyel  belirleme ve bu potansiyelin harekete geçirilmesine yönelik yerinde inceleme, görme değerlendirme bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunularak durum analizi yapıldı. Proje amacı ile ilgili bilgi alışverişinde bulunularak hastanelerin ilgili birimleri ziyaret edilerek 10 günlük yurt dışı çalışma ziyareti gerçekleştirilerek konu hakkında değerlendirme raporu oluşturuldu” ifadelerine yer verildi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241