banner279

Van’daki gençler bilgide yarıştı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Kim Bilir’ sloganıyla Türkiye Geneli düzenlenen, Gençler Arası Bilgi Yarışması İl Birinciliği Yarışmaları Tuşba Gençlik Merkezinde yapıldı.

Van’daki gençler bilgide yarıştı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında "Kim Bilir" sloganıyla Türkiye Geneli düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Bilgi Yarışması İl Birinciliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Tuşba Gençlik Merkezinde yapıldı. Lise ve Üniversite grubundaki gençlerin katılımlarıyla iki farklı kategorideki bilgi yarışmasında il birinciliğini kazanan gençler Haziran ayında Elazığ’da gerçekleştirilecek olan bölge finallerinde Van'ı temsil edecekler. Lise kategorisinde Edremit Gençlik Merkezi grubunda birinci olurken, Çaldıran Gençlik Merkezi İkinci, Tuşba Gençlik Merkezi de üçüncü oldu. Bilgi Yarışmasının Üniversite grubunda Gevaş Gençlik Merkezi birinci, İpekyolu Gençlik Merkezi ikinci ve Süphan Gençlik Merkezi ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Lise grubunda Edremit Gençlik Merkezi, Üniversite grubunda ise Gevaş Gençlik Merkezi kazandıkları birincilik dereceleri ile bölge finallerine katılmaya hak kazandılar.

Tuşba Gençlik Merkezinde düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Bilgi Yarışması Van İl Birinciliğine, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Gençlik Hizmetleri Müdürü, Gençlik Merkezleri Şube Müdürü, Edremit, Tuşba, İpekyolu, Süphan, Çaldıran, Gevaş ve Gürpınar Gençlik Merkezi Müdürleri, Okul Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İNANÇ: ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUZ

Gençlik Merkezleri arası bilgi yarışmaları açılış konuşmasını gerçekleştiren, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, konuşmasında, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Türkiye geneli yapılan ve il müdürlüğümüz organizasyonluğunda gerçekleştirilen gençlik merkezleri arası bilgi yarışması il birinciliğine ilimizden gençlerimizin bu denli fazla katılım sağlamaları bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Gençlik Merkezleri arası bilgi yarışmalarına ilimizden 9 gençlik merkezimizden katılım sağlayan bütün öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyor, Bu yarışmalar neticesinde lise ve üniversite kategorilerinde birinci olarak ilimizi Haziran ayında Elazığ’da yapılacak olan bölge finallerinde temsil edecek gençlerimize de şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah bu güzel projelerle ilimizden başarılı sonuçlar alarak yarı final ve final yarışmalarına katılan arkadaşlarımız ilimize oradan da güzel sonuçlar ile döneceklerdir. Ben şimdiden bu yarışmalara katılan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyor, kendilerine ilimiz adına katılacakları yarı final ve final yarışmalarında ise başarılar diliyorum” dedi. Süphan Gençlik Merkezi Müdürü Vahdetin Çakar, Gençlik Merkezi Çalışanları ve Gençlik Liderlerinin jüri üyeliğini yaptığı yarışmalar sonucunda lise kategorisinde Edremit Gençlik Merkezi gençleri birinci olurken, Üniversite kategorisinde ise Gevaş Gençlik Merkezi gençleri birinci oldu.

Birinci olan gençlik merkezleri Haziran ayında Elazığ’da yapılacak olan Gençlik Merkezleri Arası Bilgi Yarışması Bölge Finallerinde Van’ı temsil edecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140