banner279

Van’daki başarılı öğrenciler yemekte bir arada…

TÜBİTAK desteğiyle düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri ve 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge finalinde dereceye giren öğrencilere yönelik Van’da yemek programı düzenlendi.

Van’daki başarılı öğrenciler yemekte bir arada…
  Edremit Double Tree by Hilton Oteli’nde öğrenciler onuruna verilen yemeğe Van Vali Yardımcısı Sinan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, TÜBİTAK Van Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani,  Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlüt Şahin, İl Milli Eğitim Ar-Ge birimi çalışanları, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

    Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemek programından dolayı teşekkürlerini dile getiren TÜBİTAK Van Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç, Van bölgesi olarak son birkaç yıldır bu projelerde büyük bir gelişim sergilediklerini söyledi.

   Nitelik ve sayısal olarak büyük bir ivme kazandıklarını söyleyen Tunç, bütün eğitim camiasının bu süreci sahiplenmesi, ciddi anlamda destek sunmasının başarıyı yakalamamızda önemli bir faktör olduğunu belirterek, “Umarım bunun neticesinde Antalya ve Kayseri illerinde düzenlenecek olan final yarışmasında iyi dereceler elde ederiz. Bu büyük bir emeğin karşılığıdır” şeklinde konuştu.

   49.’su düzenlenen Liseler arası proje yarışmasında Van ili 81 il içerisinde Türkiye’de en çok başvuru yap 5. il olurken,  Ortaokul proje yarışmasında ise Türkiye’de ikinci sırada yer alıyor.

   Yemek sonrası TÜBİTAK yarışmalarında derece elden öğrencilere başarı belgesi takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280