banner279

Van’daki ambulans şoförlerine eğitim…

Van İl Sağlık Müdürlüğü eğitim birimi ambulans şoförlerine ileri sürüş teknikleri eğitimi verdi.

Van’daki ambulans şoförlerine eğitim…
 Özelikle Doğu Anadolu bölgesinde yaşanan çetin kış şarlarında ambulans nasıl kollanılır nelere dikkat edilmesi gerektiği yönünde 112 ambulans şoförlerine ileri sürüş tekniği eğitimi verildi.

   Eğitim kapsamında ambulanslarda görev yapan sağlık personeline 4 gün süren eğitimin ardından, sınava tabi tutularak, sınav sonucunda başarılı olan personele eğitimci sertifikası veriliyor.

   Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü İleri Sürüş Eğitimcisi ve Koordinatörü Cumali Yıldız, Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından daha güvenli sürüş için 112 İl Ambulans Servisinde görev alacak olan 23 sürücü adayına ileri sürüş teknikleri eğitimi verdiklerini söyledi.

   Doğu Anadolu Bölgesinde yaşanan çetin kış şartlarının oldukça güçleştirdiğini Van’da uzun bir kış döneminin yaşandığını ifade eden Yıldız, ambulans şoförlerine çok iş düştüğünü belirtti.

    Eğitime tabi tutulan 23 sürücü adayının, dubalardan oluşturulan 10 parkurdan başarı ile geçmek için büyük çaba sarf etiğini, eğitmenler Yunus Akıncı, Ersin Saltık, Levent Bayram ve Fatih Erdem, tarafından da hataları bir bir anlatılarak, daha güvenli bir sürüş için ne yapmaları gerektiği konusunda bilgi verildi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140