banner279

Van'da 'Yüzme Günü' Etkinliği

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Van Olimpik Yüzme Havuzu'nda düzenlenen "Turkcell Yüzme Günleri" etkinliği büyük ilgi gördü.

Van'da 'Yüzme Günü' Etkinliği
Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Van Olimpik Yüzme Havuzu'nda düzenlenen "Turkcell Yüzme Günleri" etkinliği büyük ilgi gördü. 

 Van Olimpik Yüzme Havuzu'nda etkinlikler kapsamında düzenlenen yüzme yarışları oldukça renkli geçti. Yarışmalara 2013 yılı yaz spor okullarında yüzme öğrenen yaşları 8 ile 17 arasında değişen yaklaşık 250 sporcu katıldı. Yarışmacıların aileleri de çocuklarına destek vermek için tribündeydiler. 50 metre serbest, 50 metre sırtüstü kategorilerinde yapılan yarışlardan sonra ödül törenine geçildi. Yarışmacılara yaz spor okullarına katılım sertifikası, Turkcell Yüzme Günleri Sertifikası ve madalyalar verildi. Ödül törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü M. Necip Ocak, milli yüzücüler Arda Gürdal ve Doğa Çelik ile Olimpik Yüzme Havuzu Müdürü Mustafa Iğdır ve tesis amiri İsmail Çallı da katıldı. 

 Ödül töreni öncesi sporcu ve velilerine seslenen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, öncelikle bu organizasyonda emeği geçen Türkiye Yüzme Federasyonu ve bu güzel ortamın sağlanması için emek veren Turkcell yetkililerine teşekkür etti. Olimpik Yüzme Havuzu'nda ilk meyveleri topladıklarını söyleyen Sinir, "Temmuz 2013'de açmış olduğumuz yaz spor okulları kapsamında diğer branşlarda olduğu gibi yüzme branşında da ciddi katılım vardı. Kurslarımıza katılan öğrencilerimiz deneyimli hocalar tarafından eğitilerek, üç ay içinde öğrendiklerini bu yarışmada ortaya koymaya çalıştılar. Bu konuda çocuklarına da destek veren velileri de kutluyorum. Onlar çocuklarına destek verip spora teşvik etmeseler biz bunu başaramazdık. Kurslara katılan çocuklarımızda kendilerini yetiştirdiler yarışlara katıldılar. Birazdan ödüllerini vereceğiz. Turkcell'e Yüzme Günleri etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışlarda oldukça çekişmeli geçti. İnanıyorum ki buradan yetişen çocuklarımız kısa süre sonra ilimizi ve ülkemizi temsil edecek birer sporcu olacaklarına inanıyorum" dedi. 

 Yapılan konuşmanın ardından dereceye girenlere ödülleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2013, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241