banner279

Van’da yeni ‘yaya yolu’ çalışmaları…

Van Büyükşehir Belediyesi, yaya yolu ve kaldırım işgaliyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Van’da yeni ‘yaya yolu’ çalışmaları…
  Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatıyla Kazım Karabekir Caddesi Kurtuluş Parkı Karşısındaki yaya yolu olmayan alan için çalışma başlatıldı.

    Alanda inceleme yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, burada caddenin bir kısmında hiç kaldırım olmadığını, ayrıca burada bulunan ulusal bir marketin yaya yolu işgali yaptığını tespit ettiklerini söyledi.  

   Konuyla ilgili gerekli çalışmaların derhal başlatılacağını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Tamer, “Kazım Karabekir Caddesi Kurtuluş Parkı karşısında bulunan bu alanda maalesef caddemizin bir kısmında hiç yaya yolu bırakılmamış. Bir kısmında ise elektrik trafoları direklerden dolayı vatandaşlarımız yürümekte zorluk yaşamaktadır. Ayrıca burada bulunan ulusal bir marketimizin de kaldırım olması gereken alanı otopark olarak kullandığını tespit ettik. Bizler Sayın Valimizin talimatıyla sorunu yerinde tespit ederek, çözüm için gerekli çalışmaları başlattık. İlgili daire başkanlarımızla birlikte burada gerekli tespitlerimizi yaptık. İnşallah en kısa süre içerisinde sorunu çözerek, yaya yolu ve kaldırım işgaline son vereceğiz” dedi.

   Ayrıca Van Büyükşehir Belediyesince yaya yolunu işgal eden trafo ve direklerin kaldırılması ile ilgili başlatılan çalışma da aralıksız bir şekilde sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241