banner279

VAN’DA YENİ HAREKET ALANLARI OLUŞTURULDU

Van’da kent ulaşımını rahatlatmak amacıyla büyükşehir belediyesi yeni hareket alanları oluşturuyor.

VAN’DA YENİ HAREKET ALANLARI OLUŞTURULDU

Van Büyükşehir Belediyesi’nin araç ve yaya trafiğinin rahatlatılması ve modernize edilmesi için yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Ulaşım Daire Başkanlığı ve Van Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından ortak bir projeyle kentte durak hareket alanları oluşturulacak.

İlk etapta Edremit ve İpekyolu ilçeleri için minibüs hareket yerleri belirlenirken, Başkale, Çatak ve Gürpınar ilçeleri içinde yeni depolama alanı oluşturuldu. 

Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa bir proje geliştirdiklerini belirten Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul “Van her geçen gün büyüyen bir kent. Kentin büyümesiyle de araç sayısı artıyor. Bizde bu durum için çözümler üretiyoruz. Yeni belediyemizle uyum içindeyiz. Bu kapsamda şehrin belirli noktalarında araç depolama alanları ve araç hareket alanları oluşturuyoruz. Bu alanları en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Ulaşımla İlgili önemli adımlar atıklarını belirten Genel Sekter Yardımcısı Fazıl Tamer “Büyükşehir Belediyesi olarak 4-5 aydır durak ve depolama alanlarında önemli işler yaptık. Son çalışmamızla da Başkale, Çatak ve Gürpınar ilçeleri için Şabaniye Mahallesindeki 1 nolu su deposu yanında durak depolama alanı oluşturduk. Hareket merkezimiz ise İki Nisan Caddesi Umut sokakta oluşturulacak. İnşallah bu alanlar bittikten sonra halkımız istediği zaman istediği yere zamanında ulaşacak. Tüm çalışmalarımız Van içindir İnşallah yatığımız çalışmalardan halkımız ve esnaflarımız memnun kalacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140