banner279

Van’da vatandaş sebze ve meyve fiyatlarından dertli

Sebze-meyve fiyatlarındaki artış vatandaşları zor durumda bırakıyor. Mahalleden mahalleye, manavdan manava fiyatlar değişiyor. Satıcılar keyfi uygulamalarla fiyatları belirliyor.

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Sebze-meyve fiyatlarındaki artış vatandaşları zor durumda bırakıyor. Mahalleden mahalleye, manavdan manava fiyatlar değişiyor. Satıcılar keyfi uygulamalarla fiyatları belirliyor.

Artan fiyatlar vatandaşı zor durumda bırakıyor. Kimi vatandaş sebze-meyve almaya gittiğinde istediğimiz her şeyi alamıyoruz derken kimisi de bazı insanların çürümüş ve çöpe atılan ürünleri toplayıp eve götürdüğünü söylüyor.

Vangölü TV olarak vatandaşın artan fiyatları hakkında görüşlerini aldık. İşte vatandaşın o cevapları.

-Sebze ve meyve fiyatları çok yüksek olduğu için alamıyoruz. Artık 1 kilo yerine gramajlı almak zorunda kalıyoruz. Belki Cumhurbaşkanımızın haberi yoktur ona söylemiyorlar çünkü Van milletvekilleri ve il başkanları diyor Van güzeldir bir sıkıntı yok. Sorun yok ama her yerde fiyatlar zirve yapıyor.

-Sebze- Meyve fiyatları çok yüksek. Markete gittim peynire verdikleri fiyata o peyniri alamadım. Sebze ve meyve çok pahalı ama bazıları diyor ucuzdur. Bir şey alamıyoruz. Herkes kendine göre bir fiyat belirliyor.

-Bizim tek isteğimiz fiyatların düşürülmesi. Herkes bu durumdan şikâyetçi. Sürekli zam geliyor. Dün gece sebze alacaktım fiyatlar yüksek olduğu için alamadım. Domates, salatalık fiyatları uçmuş durumda.

-Fiyatlar o kadar yüksek ki fakirler çöplerde sebzeleri toplayıp evlerine götürüyor. Birde diyorlar ucuzdur. Nerede ucuz millet aç. Çöplerden eşya alarak yiyorlar.

-Fiyatlar çok pahalı olduğu için istediğimi meyve-sebzeyi alıp evimize götüremiyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Evimizi geçindiremiyoruz. Bir ürünü alabildiğimde diğer ürünleri alamıyorum. Bazı ürünlerin fiyatı uçmuş. Çalıştığım halde pek fazla bir şey alamıyorum.

Kaynak: Van Gölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140