banner279

VAN’DA TÜRKİYE HUZURLU PARKLAR UYGULAMASI

Van’ın merkez İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde İçişleri Bakanlığı talimatıyla "Türkiye Huzurlu Parklar" uygulaması gerçekleştirdi.

VAN’DA TÜRKİYE HUZURLU PARKLAR UYGULAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla, halkın huzur içinde parklarda vakit geçirebilmesi amacıyla 81 il genelinde olduğu gibi Van’da da "Türkiye Huzurlu Parklar"  uygulaması gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafında yapılan açıklamada, Edremit ve Tuşba ilçelerinde İçişleri Bakanlığı talimatıyla gerçekleştirilen "Türkiye Huzurlu Parklar"  uygulamasında 365 kişinin ve 603 aracın kontrol edildiği belirtildi. 

Açıklamada, “Uygulama temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güvenlik arasındaki hassas dengeye önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için 17.00-20.00 saatleri arasında; İlimiz Edremit, İpekyolu ve Tuşba İlçelerinde bulunan 28 parkta gerçekleştirilen uygulamaya 15 ekip, 68 personel ve 2 detektör köpek katıldı.” denildi. 

Yapılan uygulama sonucunda 4 kişi hakkında adli-idari işlem yapıldığı ve 10 aracın da trafikten men edildiği belirtilen açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: 

“365 kişi kontrol edildi. Arandığı tespit edilen 8 kişi yakalandı. 4 şahıs hakkında ise adli-idari işlem uygulandı.  603 araç kontrol edilerek, 249 araca 38.967 TL cezai işlem uygulandı ve 10 araç ise trafikten men edildi. 1 adet kesici alet ve  3.5 gr eroin ele geçirildi.” İLKHA

VAN’DA TÜRKİYE HUZURLU PARKLAR UYGULAMASI

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140