banner279

Van'da tüberkülozda farkındalık semineri…

İpekyolu Belediyesi Alt yapı, Temizlik hizmeti ve Sosyal yardımlaşma ve dayanışma çalışmalarının yanında, İlçe halkı için hastalıklarda farkındalık yaratmak amacıyla sağlık seminerleri vermeyi aralıksız sürdürüyor.

Van'da tüberkülozda farkındalık semineri…
İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Aile ve Sağlık Komisyonu, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün organizyonları çerçevesinde İpekyolu İlçesinde bulunan bütün mahallelerde Tüberkülozda (Verem) farkındalık seminerleri düzenliyor.
Belediyenin çalışmalarına Sağlık Halk Müdürlüğü de seminerlere doktor göndererek destek sunuyor. Her ay bir mahallede gerçekleşen sağlık semineri bu ay Alipaşa mahallesinde gerçekleştirildi. Halk Sağlık Müdürlüğünden  gelen Dr.Bilal Arslanın verdiği Tüberküloz(Verem)de farkındalık seminerine, İpekyolu Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Nermin Unat, İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Aile ve Sağlık Komisyonu, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Dr.Bilal Arslan'ın slaytlar şeklinde verdiği Tüberküloz (Verem) de farkındalık seminerinin sonunda yurttaşların sağlık sorunlarıyla ilgili sordukları sorulara, Arslan sağlık sorunları ne olursa olsun  erken tedavi edilmesi gerektiğini belirtti.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241