banner279

VAN’DA “TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ” SEMİNERİ

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan İŞ-KUR personeline “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” semineri verilerek sağlık taramasından geçirildi.

VAN’DA “TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ” SEMİNERİ

Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında İŞ-KUR üzerinden istihdam edilen yaklaşık 500 personele 4857 sayılı İş Kanunu ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca 4 saatlik “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” semineri verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi’nce Büyükşehir Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi konferans salonunda iş güvenliği uzmanları tarafından verilen eğitimlere 20 kişilik guruplar halinde katılan personele çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, işyerindeki tehlikeler hakkında katılımcılara slaytlar eşliğinde eğitim verdi.

Öte yandan, iş yeri hekimliğince işe giriş muayeneleri de yapılan personeller, kapsamlı bir sağlık taramasından geçirildi. 
Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan sağlık taramaları ile çalışanların en uygun departmanda istihdam edilmesi ve personelden maksimum verim sağlanması hedefleniyor. İLKHA

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140