banner279

VAN'DA SU KESİNTİLERİNİN NEDENİ ELEKTRİK KESİNTİSİ

VASKİ Genel Müdürlüğü, kentteki su kesintilerinin sebebinin elektrik kesintilerinden kaynaklandığını açıkladı.

VAN'DA SU KESİNTİLERİNİN NEDENİ ELEKTRİK KESİNTİSİ

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, son günlerde Van genelinde programlı ve programsız elektrik kesintilerinin yaşandığını ve buna bağlı olarak su kesintilerinin meydana geldiğini duyurdu.

Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle pompa istasyonları durduğu ve buna bağlı zorunlu su kesintilerinin yaşandığı belirtilen açıklamada, "Bakım onarım nedeniyle yapılan elektrik kesintileri, su dağıtım sistemini de olumsuz yönde etkilemekte, pompa istasyonlarının durması nedeniyle su kesintileri yaşanmaktadır. Yaşanan elektrik kesintisinin su kesintisine yansıması daha uzun süreli olmaktadır. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşanan zorunlu su kesintilerinden ötürü vatandaşlarımızdan özür diler, gösterdikleri sabır ve anlayıştan ötürü vatandaşlarımıza teşekkür ederiz." denildi.

 

Ayrıca açıklamada, konuyla ilgili VEDAŞ ekipleriyle sürekli irtibatlı olunarak bilgi alındığı ve enerji kesintisi giderildikten sonra su sıkıntıları kademeli olarak giderileceği ifade edildi. (İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140