banner279

Van'da 'Sokakta Şenlik Var' etkinliği...

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “Sokakta Şenlik Var” etkinliği düzenlendi.

Van'da 'Sokakta Şenlik Var' etkinliği...
 Van'da Sanat Sokağı’nda resimden müziğe, ebrudan gezici kütüphaneye kadar birçok sanat dalında etkinlik yapıldı.   

       Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, “Van’ımızın Sanat Sokağı’nda, buranın ruhuna uygun olarak bir etkinlik yapıyoruz. İnşallah bu etkinliğimiz önümüzdeki eğitim öğretim yılı başlangıcıyla beraber farklı etkinliklerle de devam edecek. Yani her gün burada bir etkinlik yapacağız. Gerek resim bölümümüz gerek müzik bölümümüz gerekse de diğer kültürel ve sosyal çalışmaları yaptığımız bütün bölümlerimizde bu sokağımızın ismine ve beklentilerine cevap verecek etkinliklere imza atacağız. Bugün de şunu gördük ki insanlar Sanat Sokağı’nın ruhuna uygun etkinliklere özlem duyuyorlar. Bakın cıvıl cıvıl, herkes burada, insanlar ilgi duyuyorlar. Demek ki bu sokak ilimiz için önemliymiş, fakat ruhuna uygun bir işlev görmüyordu. Bundan sonra gerek kültür müdürlüğümüzle gerek spor il müdürlüğümüzle diğer müdürlüklerimiz ve belediyelerimizle birlikte Sanat Sokağı’nın ruhuna uygun etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.
       İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ ise, üniversite ile ortak çalışma yaptıklarını belirterek, “Bugün burada yaptığımız etkinlik bir başlangıçtır. Zannediyorum ki önümüzdeki haftalarda çok daha geniş kapsamlı çalışmalar yapacağız. Bize ait stantlarda ebru sanatı, hat sanatı ve gezici kütüphanemizle biz bu aktiviteye ortak olalım istedik. Amaç, Sanat Sokağı’mızda sanatsal faaliyetlerin yapılabilir olduğunu göstermek. Böyle bir sokağın bu mantıkta kullanmanın daha doğru olacağı kanaatindeyiz. Üniversitemize huzurunuzda teşekkür ediyorum. Burada Van gençliğine güzel şeyler izletme ve öğretme gibi bir marifete sahip olacağız. Bizler bunu çok önemsiyoruz. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.
     Etkinliğe; İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, YYÜ Genel Sekreteri Doç. Dr Yusuf Uzun ile Rektör danışmanı ve etkinlik koordinatörü Doç. Dr. Eray Çelik ile dekanlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241