banner279

Van'da sıkı güvenlik önlemleri alındı

Üç gündür Van'da devam eden yağma ve talan eylemlerinin önüne geçmek için sabahın erken saatlerinden itibaren yolları tutan polis, merkezi abluka altına aldı.

Van'da sıkı güvenlik önlemleri alındı

Pkk /Hdp’li çetelerce 3 gündür Van’da estirilen terör 4. gününe girdi. Olayların yoğun olarak yaşandığı ilk günlerde oldukça pasif duran Pkk /Hdp’li çetelerin bu durumdan istifade etmesine zemin hazırlayan polis, olayın 4. Gününde sabah saatlerinden itibaren şehir merkezinde tüm köşe başlarını kapatarak sıkı bir denetim başlattı.

 

Polisin, özellikle şehir merkezinde birçok aracın yakıldığı, hasta ve yaralılara müdahale etmek isteyen ambulansların yakılarak tahrip edildiği, kültür Sarayı civarı ile diş hastanesi civarında sıkı bir denetim yaptığı görüldü.

 

Hastalara müdahale edilemiyor

Bunun yanı sıra Van’da acil 112 sağlık ekiplerinin de, yolların Pkk/Hdp’li çeteler tarafından kapatılmasından dolayı hastalara müdahale edemediği ifade edildi.

 

Kentte polisin sağlık ekiplerinin güvenliğine yönelik ciddi önlemler alamadığı belirtilirken, 112 Acil ambulanslarının, yolların kapatılmasından dolayı hastalara müdahale edemediği, birçok hastanın ölüme terk edildiği ifade edildi.

Alınan bilgilere göre, hastaların birçoğunun kendi imkânları ile hastaneye gittikleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241