banner279

Van’da ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ ödül töreni…

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" protokolü kapsamında Van’da ödül töreni düzenlendi.

Van’da ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ ödül töreni…
 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Van Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rahmi Tekin, cemiyetin kuruluş tarihi, amacı ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

   İl geneli yapılan yarışmada dereceye giren ilk, orta ve lise öğrencilerinin şiir, kompozisyon ve hikâye çalışmasını okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, yaptığı konuşmada, bağımlılığın birçok faktörü olduğunu belirterek, bunların başında uyuşturucu, alkol, sigara ve günümüzde hazla yayılan teknoloji bağımlılığının geldiğini söyledi.

 

   KIREKİN: “AMAÇ ÖĞRENCİLERİN BİLİNÇLENMESİNİ SAĞLAMAK”

   Kırekin, ülke geneli yapılan çalışmayla okullarda eğitim gören öğrencilerin uyuşturucu, sigara, alkollü içecekler ve teknolojik bağımlılık gibi zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirilmesinin amaçlandığını ifade etti.

   Toplumların geleceklerini garanti altına alabilmeleri için öncelikle bir bilinçlendirme ve eğitim sürecinin gerekliliğine dikkati çeken Kırekin, "Daha sonra bunlara karşı bir koruma, ardından da kurtarma süreci gereklidir. Aslında bizim bugün yaptığımız çalışma, bir bilinçlendirme, eğitim ve neslin koruma çalışmasıdır. Basında, okullarımızın uyuşturucu müptelası, sigara alışkanlığı, alkollü içecekler tüketimi olan yerlermiş gibi zan altına bırakılıyor. Aslında bunlar gerçekçi değil. Ama konuşuluyor olması bile konunun ne kadar önemli olduğunu bizlere gösteriyor. Bu maksatla çocuklarımızın bu bağımlılıklara karşı bilinçlenme ve aydınlanma süreçlerini başlatmamız lazım. Gençlerimizi, çocuklarımızı bilinçlendirmenin en iyi yolu okullarımızdır. Bu amaçla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz bu konuya büyük önem gösteriyor. Öğrencilerimiz bu yarışma sayesinde bağımlılıklarla nasıl mücadele etmemiz gerektiğini sözel ve görsel olarak bizlere göstermiş oluyor. İlimizde de çok güzel eserler ortaya çıktı. Öğrencilerimizi ve rehberlik yapan öğretmenlerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

   İl Milli Eğitim Konferans Salonu’nda yapılan ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Van Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rahmi Tekin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 21:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241