banner279

VAN’DA REZİDANS VE APARTLAR DENETLENDİ

Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi, kent merkezinde rezidans ve apart denetimi yaptı.

VAN’DA REZİDANS VE APARTLAR DENETLENDİ

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinasyonunda İpekyolu Belediyesi zabıta ekiplerinin de katılımıyla şehir merkezinde rezidans ve apart dairelerde denetim yaparak günlük kiralama yapanlara ceza verdi.

Van’da apart ve rezidans dairelerle ilgili şikayetlerin artması üzerine, ruhsat, hijyen ve uygunluk gibi konularda detaylı bir inceleme gerçekleştiren ekipler, gerekli şartlardan yoksun rezidans ve apart daire sahipleri hakkında tutanak tutarak eksiklerin yerine getirilmesi için bir hafta süre tanıdı. Denetimler sırasında internet üzerinden yayınlanan fotoğraflarlardan çok farklı olduğu tespit edilen konut sahipleri uyarılırken, günlük kiralama yapıldığı belirlenen daireler hakkında da yasal işlem yapılarak para cezası verildi.

 

Uygulama sırasında kaçak olarak günü birlik kiralama yaptığı belirlenen konut sahipleri hakkında yasal işlem yapıldığını ifade eden Zabıta yetkilileri, emniyet birimlerinin de katılımıyla ani baskınların devam edeceğini ve gerekli şartları sağlamayan, illegal hizmet veren rezidans ve apartlar hakkında cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140