banner279

Vanda Okullar Arası Oryantiring İl Birinciliği Yarışması

Van’da Okullar arası Oryantiring (Koşarak Hedef Bulma) İl Birinciliği yarışması 145 öğrenci ve 15 okulun katılımıyla gerçekleştirildi.

Vanda Okullar Arası Oryantiring İl Birinciliği Yarışması

Van'da Okullar arası Oryantiring (Koşarak Hedef Bulma) İl Birinciliği yarışması 145 öğrenci ve 15 okulun katılımıyla gerçekleştirildi. Van'da ilk defa yapılan Oryantiring yarışmaları oldukça heyecanlı geçerken, öğrenciler de bu sporu ilk defa yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

Gevaş Gençlik Kampında düzenlenen müsabakalar küçükler kız-erkek, yıldız kız-erkek ve genç erkek-kız olmak üzere toplam 6 kategoride yapıldı. Yapılan yarışmalar kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Yarışmalar sonunda genç erkekler ve kızlarda Abdurrahmangazi İMKB Lisesi birinci olurken, Yıldız erkek ve kızlarda Gevaş Dereağzı Ortaokulu ikinci, küçük erkek ve kızlarda da Abdulhamithan Ortaokulu birinci oldular. Derece elde eden okullar önümüzdeki günlerde Van'ı il dışında temsil etmeye de hak kazandılar.

Sporculara ödüllerini Oryantiring İl Temsilcisi Hasan Jira, okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri verdi. Yarışma ile ilgili bilgi veren Oryantiring Federasyonu Van İl Temsilcisi Hasan Jira, okul sporları kapsamında Oryantiring okullar arası il birinciliği müsabakaları düzenlediklerini söyledi.

Van'da bu yıl ilk defa Oryantiring yarışması düzenlediklerini ifade eden Jira, "İl temsilciliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak böyle bir yarışmayı düzenledik. Gevaş Gençlik Kampında Oryantiring sporu için yarışanların sayısı 150'ye yaklaştı. Çok güzel ve çekişmeli yarışlar izledik. Başarılı sporcular yetişeceğinden eminim. Bu sporu Van'a kazandırdığımız içi mutluyuz. Ayrıca bu konuda bizlere her zaman destek olan Gevaş Kaymakamımız Nedim Akmeşe ve Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir'e teşekkür ediyorum" dedi.

Vanda Okullar Arası Oryantiring İl Birinciliği Yarışması

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdurrahman gazi imkb lisesi
abdurrahman gazi imkb lisesi - 7 yıl Önce

Başarılarımızın devamını diliyorum

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241