banner279

Van’da okul sporları programı sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Van ilinde birçok branşta düzenlenen okul sporları programı devam ediyor.

Van’da okul sporları programı sürüyor
   Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan gençler kız erkek futbol müsabakaları sona erdi.

   Müsabakalara erkek kategorisinde 33 okul katılırken, kızlar kategorisinde ise 4 okul katıldı.

   Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sanayi Semt Sahası’nda, Kız-Erkek kategorisinde gerçekleşen müsabakalar çekişmeli ve renkli görüntülere sahne oldu.

  Müsabakalar sonucunda erkekler kategorisinde Van Spor Lisesi birinci, Mizancı Murat Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi üçüncü, Edremit Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu.

   Kızlar kategorisinde ise Van Spor Lisesi birinci, Van Gölü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi üçüncü, Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu.

   Dereceye giren okulların ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç ve Gençlik Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir  tarafından verildi.

   Dereceye giren okullar bölge finallerinde Van ilini temsil edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140