banner279

Van`da okul öncesi toplantısı

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, ildeki okulöncesi eğitim çalışmalarının takip edilmesi ve öğrencilerin kayıt durumlarının genel bir değerlendirmesinin yapılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde toplantı yapıldı.

Van`da okul öncesi toplantısı
Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantıya Van Vali Yardımcısı Zafer Coşkun, Van İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile merkez ve köy okullarının idarecileri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasında ildeki okulöncesi okullaşma oranın yüzde seksen olduğuna değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, "Okulöncesi eğitiminde yaptığımız çalışmalar sonunda elde ettiğimiz verilerden okullaşma oranının yüzde seksen olduğunu biliyoruz. Bu çalışmalarda okullarımızın hepsi elinden gelen özveriyi gösteriyor. Fakat bu yeterli bir sayı değil çünkü bizim hedefimiz her zaman için en üst rakamdır. Buna ulaşmak yani yüzde yüze ulaşmak için hepimiz elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz." dedi.

 

Yüzde seksen okullaşma oranına ulaşılması durumunda yüzde doksan ve yüzde yüze ulaşma imkânının da olduğunu belirten Vali Yardımcısı Coşkun, " Eğitimin en güzel verileceği dönem 0-6 yaş grubudur. Atalarımız bunu `Ağaç yaş iken eğilir` sözü ile en güzel şekilde belirtmişlerdir. Bu gayretlerinden dolayı Milli Eğitim camiasına teşekkür ediyorum." dedi.

 

Toplantı, okulların okullaşma oranlarının görüşülmesi ve yeni hedeflerin belirlenmesi ile sona erdi. (İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2013, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140