banner279

Van'da Nevruz Kutlamaları

Van'ın İpekyolu ilçesinde, BDP'nin düzenlediği nevruz kutlamalarına yüzlerce kişi katıldı.

Van'da Nevruz Kutlamaları
Van'ın İpekyolu ilçesinde, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından düzenlenen nevruz kutlamalarına yüzlerce kişi katıldı.

İpekyolu ilçesine bağlı Kevenli TOKİ'de bir araya gelen yüzlerce kişi, yağışlı ve soğuk havaya rağmen nevruzu kutladı. BDP Van İl Başkanı Musa İtah, BDP İpekyolu İlçe Başkanı Alattin Dağhan, BDP İpekyolu Belediye Eş Başkan Adayı Aygül Bidav'ın da katıldığı etkinlik, nevruz ateşinin yakılmasıyla başladı. Burada bir konuşma yapan Musa İtah, 30 Mart'ta Van'da zafer finali yapacaklarını söyledi. İtah, "30 Mart'ta Van'da özgür ve özerk Kürdistan'ın temellerini atacağız. Her yıl 21 Mart bizlere yeni bir günü müjdeliyor. 2014 nevruzu bizlere bu yıl özerk ve özgür Kürdistan'ı müjdeleyecek. Yerel seçimlerde çok büyük bir başarı elde edeceğiz. Kürt halkının büyük zaferi şimdiden hepimize hayırlı olsun" dedi.

BDP İpekyolu Belediye Eş Başkan Adayı Aygül Bidav'ın da bir konuşma yapmasının ardından sahne alan yerel sanatçıların seslendirdiği şarkılarla yüzlerce vatandaş halay çekti. - VAN

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241