banner279

Van'da Kütüphane Haftası kutlandı

Kütüphaneler Haftası, Van'da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Van'da Kütüphane Haftası kutlandı
Her yıl 1-6 Nisan 2014 tarihlerinde kutlanan Kütüphaneler haftasının ellincisi Van’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Van-Şişli Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van Milli Eğitim Şube Müdürü Ali İhsan Yıldız, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kütüphaneleri aktifleştirmek için ‘Z Kütüphaneleri’ projesi

Günün anlam ve önemine değinen Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, öğrencilerin okuma alışkanlıkları kazanmaları için her günün en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Müdürlük olarak öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanması için gerçekleştirdiğimiz projelerin tamamında okullarımızın kütüphanelerini aktifleştirmek için ‘Z Kütüphaneleri’ projesini uyguluyoruz. Ayrıca kütüphanelerimize kitap kazandırmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Değerler Eğitimi SODES projesi kapsamında Konya Selçuk Belediyesi işbirliğinde evrensel değerleri anlatan 62 bin kitabın öğrencilere dağıtıldığını belirten Van Milli Eğitim Müdürü Kırekin, ‘Kitap Okuyorum Hayat Buluyorum’ SODES projesi kapsamında da ‘Etkinliklerle Güzel Van’ımız’ kitabını öğrencilere dağıtarak, öğrencilerde heyecan uyandırarak okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini belirti.

Müdür Kırekin, Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalarda destek sağlayan, Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, okul idareci ve öğretmenlere teşekkür etti. (Murat Dalgın-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241