banner279

Van’da Kırsal Kalkınma Ekonomik Yatırım Hibe Programı

Van'ın Gürpınar ilçesinde Kırsal Kalkınma Ekonomik Yatırım Hibe Programı düzenlendi.

Van’da Kırsal Kalkınma Ekonomik Yatırım Hibe Programı

Van Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, "Kırsal Kalkınma Ekonomik Yatırım Hibe Programı" konulu eğitim toplantısına katıldı.

Gürpınar Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen ve ilçedeki çiftçi ve muhtarların da katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Doğramacı, "Büyük ve verimli topraklara sahibiz. Ama ne yazık ki bu topraklarımızı istenilen düzeyde kullanamıyoruz. İlçemizin sahip olduğu topraklarda sadece mısır ekebilsek, burada yaklaşık 2 bin kişiyi istihdam edebiliriz. Üretemediğiniz için çocuklarınız başka illere gidiyor. DAKA ve DAP ile yaptığımız görüşmeler neticesinde önümüzdeki seneden itibaren tarım arazilerinin 'damlama sistemi' ile sulanması için ortak bir çalışma yapmaya karar verdik. Diğer yandan ülkemizde çiftçilere sağlanan destekleri Avrupa ülkelerinde bile göremezsiniz. Ama bu destekleri iyi kullanamıyoruz. Bu konuda iyi niyet çoğu kez suiistimal ediliyor. Hep beraber iyi niyetle hareket edelim. Üretmeye daha çok gayret edelim. Çiftçimiz desteklere bağımlı olarak hareket etmemeli. Desteği de arkasına alarak sürdürülebilir bir tarım sürecin içerisine girmelidir. Bu konuda hibeleri iyi değerlendirelim." ifadelerini kullandı.

 

Kırsal Kalkınma Ekonomik Yatırım Hibe Programı" konulu eğitim toplantısı, Yüksek Ziraat Mühendisi Yusuf Taşkın’ın sunumunun ardından sona erdi. (İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241