banner279

Van'da 'K Türü Yetke Belgesi Ofisi' Hizmet Vermeye Başladı

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu, Erciş'ten sonra Van'da da hizmete açılan 'K Türü Yetki Belgesi Ofisi'ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Van'da 'K Türü Yetke Belgesi Ofisi' Hizmet Vermeye Başladı
Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu, Erciş'ten sonra Van'da da hizmete açılan 'K Türü Yetki Belgesi Ofisi'ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Geçtiğimiz yıllarda VATSO'da K Türü Yetki Belgeleri'nde yaşanan yolsuzluk nedeniyle Türkiye genelinde birçok odanın yetkileri alınmıştı. K Belgesi almak için Diyarbakır'a gitmek zorunda kalan Vanlıların ve bölge halkın tepkileri ile birlikte Van'da da tekrar hizmete açılan ofis, çalışmalarına start verdi. Özalp yolu üzerinde bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı VIII. Bölge Müdürlüğü Hizmet Bürosu adı altında açılan ofisi ziyaret eden VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, hayırlı olsun dileklerini dile getirdiler. Ofis sorumlularından Ahmet Avas tarafından karşılanan Nadiroğlu, ofis hakkında bilgiler aldı. Daha sonra kısa bir açıklama yapan Nadiroğlu, 2012 yılında odalarında yaşanan yolsuzlukla ilgili bilgiler verdi. Alınan yetkilerle birlikte vatandaşların Diyarbakır'a gitmek zorunda kaldıklarını, bunun hem ekonomik hem de zaman açısından kayba neden olduğunu anlatan Nadiroğlu, "Bu mağduriyeti gidermek için Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 23 Ekim'de Van'a yaptığı ziyarete eşlik eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a milletvekillerimiz ile birlikte mağduriyetin bir an önce giderilmesi talebinde bulunduk. Van'ın çevresindeki illerin çekim merkezi ve buluşma noktası olduğunu, Van'da K Belgesi Ofisi kurulması durumunda çevresindeki iller olan Hakkari, Muş ve Bitlis'e de hizmet vereceğini Bakanımıza aktardık ve Van'da K Belgesi Ofisi'nin mutlaka kurulması gerektiğini talep ettik. Bakanımız da kimsenin mağdur olmasını istemediğini ve bunun için en kısa sürede K Türü Yetki Belgesi'nin Van'da verilmesi ve ofisin kurulması için ilgili birimlere talimat verileceğini söylemişti. Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda ofisimiz bugün hizmete açılmış ve nakliyeci esnafımıza K Türü Yetki Belgeleri verilmeye başlandı. Erciş ilçemizin yanı sıra Van'da da K Türü Yetki Belgesi verilmeye başlandı. Hem ilimizde hem de ilçemizde K Türü Yetki Belgesi'nin verilmesi Türkiye'de bir ilktir. Ofisimiz, Van'ımıza ve nakliyeci esnafımıza hayırlı olsun. Girişim ve çabalarımız sonucu ofisin tekrar Van'da kurulması talimatı veren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'a AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'e, Van Valimiz Münir Karaloğlu'na, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından VATSO Yönetim Kurulu üyelerinden Serdar Orhan, K Türü Yetki Belgesi'ni almak için ofise dilekçe yazarak müracaatta bulundu. VATSO heyeti daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra oradan ayrıldı. - Van

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140