banner279

Van’da imam hatiplere yoğunluk…

İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van’da birçok okulun yanı sıra FETÖ’den devredilen okullarında imam hatip okullarına dönüştürüldüğünü belirterek, talebin karşılanması için yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti.

Van’da imam hatiplere yoğunluk…
  Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Başkanı Faruk Tasan, Okul Müdürü Gültekin Çınar ve Okul Aile Birliği Yönetimi ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’i makamında ziyaret etti.

    Okulun mevcut fiziki yapısı ve imam hatiplere olan yoğun ilgiden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ile görüşen Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği, bazı konularda yardım talebinde bulundu.

   Okulun fiziki durumundan ve öğrenci sayısından haberdar olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, temel noktanın okullaşma oranının yükseltilmesi ve kaliteli eğitim verilmesini sağlamak olduğunu dile getirerek, bu konuda yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

   Özellikle Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu’nun fiziki anlamda yetersiz olduğunu belirten Kırekin, hemen yanında eğitim-öğretim verilen İlknur Ilıcalı İlk ve Ortaokulu’nun Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu’na İlknur Ilıcalı isminin sabit kalması şartıyla dönüştürüleceğini söyledi.

    İlknur Ilıcalı İlk ve Ortakolu Öğrencilerinin Rekabet İlk ve Ortakulu’nun yanında yapılan 32 derslikli okula transferinin yapılacağını belirten Kırekin,” Her ilde olduğu gibi Van’da da imam hatiplere yoğun ilgi var. Özellikle son dönemde FETÖ’den devr edilen okullarda imam hatip okullara dönüştürüldü. İmam Hatip Ortaokulu oranları henüz istenilen düzeyde değil. Şu anda ipekyolu ilçemizde yüzde sekizlik bir oran var. Önümüzdeki dönem bir dönüşüm yaparsak bunu yüzde ona yükseltmeyi düşünüyoruz. Diğer ilçelerimizde de bu yönde çalışmalar yürütmekteyiz. Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliğine ve Okul idarecilerine bizimle iş birliği içinde oldukları için kendilerine teşekkür ediyoruz. Eğitim sorunlarına bu kadar yakından ilgilendiklerini görmek bizi memnun etti. Amacımız zaten eğitim sistemine velileri, aileleri daha çok katmaktır. Bundan dolayı gösterdikleri hassasiyet için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi“VAN’DA İMAM HATİPLERE YOĞUN İLGİ VAR”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140