banner279

Van’da İki Park Sorunu

VAN'IN KANAYAN YARASI

Van’da İki Park Sorunu

Van'da her yıl artan araç sayısına karşın yolların yetersizliği ve düzensiz parklar nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığı, her geçen gün daha da artıyor.

Van'ın en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi'nin dar oluşu ve araç sayısının fazlalığı trafik sıkışıklığına neden oluyor. Aynı manzara şehrin bir çok noktasında yaşanırken, bazı sürücülerin gelişi güzel park yapması zaman zaman sıkıntılara neden oluyor. Dar olan cadde ve sokaklarda park edilen bir aracın yanına ikinci bir park yapılması trafiğin aksamasına etki ederken, yetkili mercilerin ise yaşanan olumsuzluklara rağmen yetersiz kalışı açıkça gözler önüne seriliyor.

Van’ın park sorununun artık çözülmesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar, ise belediyenin bu konuda kararlı bir duruş sergilemesi gerektiğini kaydettiler. Yol kenarlarındaki parklardan artık bıktıklarını ifade eden vatandaşlar, ikinci bir park ile birlikte daha önceki aracında sıkışıp kaldığını ve bununda trafiğin sıkışmasına sebep olduğunu dile getirdiler. Yetkilileri bu konuda görevlerini yapmaya çağırdıklarını ifade eden vatandaşlar, “Artık ahbap çavuş ilişkisinin bu ilde bitmesi gerekiyor. Alınan kararlar caydırıcı olmalı. Bir araca ceza kesildiyse, ilgili şahıs birilerini devreye sokarak bir şekilde o cezayı iptal edebiliyor. Böyle olunca da yaşanan görüntünün karşısına da geçemiyorsunuz. Lütfen bu konuda daha kararlı olmalarını bekliyoruz” dediler.

İhlas Haber Ajansı
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2013, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140