banner279

Van’da Güngöç ailesinin durumu yürek burktu!

Van’ın Tuşba İlçesi Seyrantepe Mahallesi 11. Sokakta yaşayan Güngöç ailesinin durumu yürek burktu. Yüzde 50 oranında 12 yaşında engelli b çocukları ve 7 yaşında bir kız çocuğunun olduğu aile hayırseverlerden kendilerine uzanacak yardım elini bekliyorlar.

Van’da Güngöç ailesinin durumu yürek burktu!

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Güngöç ailesi yaşadıkları evde çok zorluklar çekiyor. Toprak damlı olan evde özellikle kışın kar yağışı ve yağmurdan sonra evin birçok bölümünde duvarlardan ve tavandan evin içine sular damlıyor. Bunun önüne geçmek için de tavandaki döşemelerin arasına bez parça ile engel olmaya çalışıyorlar. Mevcut evlerinin arkasına hayırsever bir iş adamı tarafından yapılan ev yarıda kaldığı için bu evde yaşamak zorunda kalıyorlar. Özellikl belli dönemlerde evde böcekler ve akreplerinde çıktığını belirten aile yetkililere sesimizi duyun çağrısında bulundular.

Yaklaşık 12 yıldır bu halde yaşadıklarını belirten Ayşe Güngöç, “Çok zorluk çekiyoruz evimiz damlıyor duvarları çatladığı için içeriye gec gündüz böcek ve haşere geliyor bu yüzden sabaha kadar uyuyamıyoruz. Akrabalarımın maddi durumu olmadığı için onlarda destek veremiyor. Buradan tek çağrım bize yardım etsinler.” Dedi. Hayırsever bir iş adamı arka bahçemizde bize ev yaptı ama şuanda inşaat halinde duruyor diyen Güngöç, “Maddi durumum olmadığı i tamamlayamadık. Bankalara kredi borcumuz var eşim inşaatlarda çalışıyor ve sadece bankalara ödeme yapabiliyor.

İnşaata da bazen oluyor bazen ise hiç olmuyor. Ayrıca eşim hasta belinde fıtık var. Bu durumda onun çalışmasına engel oluyor. Her şey çok pahalı madd durumumuz elverişli değil bu yüzden evimizi yapamıyoruz. Zihinsel olarak oğlum hasta sürekli hastaneye götürüyorum. Ne yapacağım bilmiyoruz bize yardım etsinler. İnşaata olan evime çatı yapsınlar bende buradan biran önce çıkayım. Kış geliyor yine bütün yağmur be ve çocuklarımın üstüne damlayacak.” İfadelerini kullandı. Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140