banner279

VAN’DA “GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI” FİNALİ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü “Genç BilallerEzan Okuma Yarışması” Van il finali Edremit Mizancı Murat Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Şabaniye Hacı Ömer Camii’nde 21 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

VAN’DA “GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI” FİNALİ YAPILDI

Edremit Mizancı Murat Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Reşit Özmentaş, koordinatör okul olarak böyle bir yarışmaya ev sahipliği yapmanın sevinç ve gururu içerisinde olduklarını, yıl boyunca birçok etkinlik ve faaliyetlerde bulunduklarını ve akademik anlamda okullarının son yıllarda başarı çizgisini yükselttiğini dile getirdi. 
Programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Ermiş,  il ve ilçe müftülüklerinin yanı sıra Yüzüncü Yıl Üniversitesinden akademisyenler ve değişik okullardan çok sayıda öğretmen ve öğrenciler ve mahalle sakinlerinin katılımıyla güzel bir yarışma yapıldı.

Yarışma sonunda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici, “Ezanı güzel okuma il finalimizi gerçekleştirmiş olduk. Sonuçlar Genç Bilallerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Öncelikle bu yarışmaya genç Bilallerimizi yetiştiren hocalarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. 

Buradan çıkan sonuç ne olursa olsun sizlerin buraya katılmanız bile bizler için büyük bir onurdur. Gelecek nesillerimizin bu yarışmalara ilgi göstermesi bizleri çok mutlu etmiştir. Bu vesile ile tekrar yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Yarışma sonucunda Hüseyin Çelik AİHL öğrencisi Diyar Karabey birinci olurken, Van Merkez AİHL öğrencisi Ömer Faruk Kulaz ikinci,  Erciş Tevfik İleri AİHL öğrencisi Muhammed Onur Nas ise üçüncü oldu.  Yarışma sonucunda tüm öğrencilere çeşitli ödüller dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241