banner279

Van'da esnaflar toplanıyor

Van'da, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen "Esnaf ve Sanatkârları Bilgilendirme Toplantısı" düzenleniyor. Van'da bugün Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi'nin de katılımlarıyla "Esnaf ve Sanatkârları Bilgilendirme Toplantısı" düzenlenecek. Bilgilendirme toplantısında, Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) alanında uzman katılımcılar bilgilendirici sunumlar yapacak, esnaf ve sanatkârın soruları cevaplandırılacak. Esnafın yaşadığı sorunların da masaya yatırılacağı toplantıda çözüm yolları üzerinde de tartışmalar yürütülecek.

Van'da esnaflar toplanıyor
 PROGRAM SUNUMLARI

Elite World Hotel Van'da gerçekleştirilecek toplantı saat 11.00'de başlayacak.
Protokol konuşmaları ve kurumların sunumları ardından Halk Bankası Temsilcisi ile KOSGEB Temsilcisi birer sunum yapacak, ardından da Ahilik Kültürü ile ilgili sunum gerçekleştirilecek.

SORUNLAR TESPİT EDİLECEK
Toplantıda esnaf ve sanatkarların sorunları ve talepleri değerlendirilerek çözüm yöntemleri üzerinde durulacak.
Konuyla ilgili olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:
"Bilgilendirme toplantıları ile esnaf ve sanatkârlarla bir araya gelmek suretiyle; ilgili kesimin sorun ve taleplerinin birinci ağızdan dinlenmesi ve alanında uzman kişilerin katılımı ile söz konusu soru ve taleplere cevap verilmesi hedeflenmektedir. Standart sorun çözme yöntemlerinin ötesine geçilerek, ile özgü sorunların tespit edilmesi ve sorunların niteliğine göre toplantı esnasında ya da sonrasında bu sorunların bertaraf edilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır."

ÇÖZÜMLER ARANACAK
Tespit edilen sorunların çözümü konusunda çözümlerle ilgili bilgi alışverişinin gerçekleşeceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Esnaf ve Sanatkârları Bilgilendirme Toplantıları çerçevesinde, mevcut sorunların dinlenmesi ve bu sorunlara çözüm önerileri sunulması; esnaf ve sanatkârların vergi ve sosyal güvenlik konularında bilgilendirilmesi; kredi ve finansmana erişim ve bunlardan yararlanma imkânlarının tanıtılması; Yenilikçilik ve rekabet konusunda fikir verilmesi, Ahilik teşkilatının temelini oluşturan eşsiz ahilik kültürünün tanıtımı ve günümüz esnafına yansımalarının belirlenmesi amaçlarıyla toplantılar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Ahilik kültürü ve bu kültürün günümüze yansımaları, esnaf ve sanatkârlara kazandırdıkları konularında da alanında uzman bir katılımcı tarafından sunumlar yapılacaktır."

Kaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi - Adil Harmancı
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241