banner207

Van'da Engelliler Haftası Etkinlikleri

Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte engelliler gönüllerince eğlendiler.

Van'da Engelliler Haftası Etkinlikleri

VanMilli Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte engelliler gönüllerince eğlendiler.

Koç İlköğretim Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen programa Van Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Aile ve Sosyal Politikalar Van İl Müdürü Ünal Öncül, Zihinsel Engelliler ve Yeşeren Ümitler Derneği Başkanı Abidin Kasapoğlu, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı engelli okullarının ortaklaşa hazırladığı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Van Zübeyde Hanım İlköğretim ve İş Okulu Müdürü Ahmet Arslan, Zihinsel Engelliler ve Yeşeren Ümitler Derneği Başkanı Abidin Kasapoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Van İl Müdürü Ünal Öncül'ün birer konuşma yapmasının ardından Van Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına da, engellilere ve ailelerine müjdeli haberler verdi. Engellilerin eğlenmesi için bu etkinliği tertip ettiklerini ifade eden Kına, hükümetin de engellilerin iyi yaşam koşulları içerisinde olması için çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. Herkesin elinden geleni yaptığını anlatan Kına, "Otostik çocuklarımız için bir ilkokul yaptırıyoruz. 5 yıldızlı oteli aratmayacak bir okul ve bir işitme engelliler lisesi yaptıracağız. Yatırım programına dahil edildi. Sizler için ne yapsak azdır" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve Van Zübeyde Hanım İlköğretim ve İş Okulu öğrencileri tarafından yapılan gösteriler izlendi. Program yine çocuklar tarafından hazırlanan serginin gezilmesi ile son buldu. - Van

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2013, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner248

banner141

banner140

banner247

banner203