banner279

VAN'DA CADDE VE SOKAKLAR SÜSLENİYOR

Van Büyükşehir Belediyesi seralarında yetişen onlarca farklı çiçek, ağaç ve süs bitkisi kette cadde ve sokakları süslüyor.

VAN'DA CADDE VE SOKAKLAR SÜSLENİYOR

Mart ayından bu yana Van'ın belirli noktalarına ortalama 35 bin ağaç ile çalı türü süs bitkisi ve 300 bin çiçek ekildi.

Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığına bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Şamranaltı Mahallesi'ndeki Fidanlık Tesisleri'nde bulunan seralarda başta gül olmak üzere lale, petonya, gazanya, Çin karanfili, yıldız çiçeği, alev çiçeği, kirli hanım çiçeği, ters lale, kadife çiçeği gibi 20'ye yakın çiçek türü yetiştiriyor.

Ayrıca seraların yanında bulunan alanlarda da berberis, çam, iğde, ardıç, şimşir, ıhlamur, dışbudak, süs kirazı, süs eriği gibi 30'a yakın ağaç ve çalı türü süs bitkisinin de üretimi yapılıyor.

Seralarda çalışan 30 kişilik personel tarafından yetiştirilen bitkiler yıl boyunca kentin birçok cadde ve sokağına ekildikten sonra ömrünü tamamlayan çiçek ve diğer süs bitkileri yenileri ile değiştiriliyor.

Kentin vitrini olan park ve peyzaj alanlarının tamamını bu yıl elden geçirdiklerini belirten Van Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, altyapı, sulama sistemlerinin yenilenmesi, elektrik ve ışıklandırma ile üstyapı işleri dâhil olmak üzere yenileme çalışmalarının sürdüğünü söylediler. İLKHA

VAN'DA CADDE VE SOKAKLAR SÜSLENİYOR

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140