banner279

Van’da Biz Anadolu’yuz projesi

Van’da Biz Anadolu’yuz projesi kapsamında 100 öğrenci İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi.

Van’da Biz Anadolu’yuz projesi
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadolu’yuz” projesi Van’da da yürütülüyor.
 

“Biz Anadolu’yuz” projesi ile ülkemizin doğusu ile batısı arasında var olan kardeşlik bağının artırılması, Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşayan çocukların daha önceden hiç görmedikleri şehirlerdeki tarihi ve kültürel yerleri görüp tanıması, sosyal barışa, kardeşlik, huzura katkı sunulması amacıyla 18-22 Ocak 2018 tarihleri arasında Van İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde Van merkez okullarında eğitim gören dezavantajlı 100 öğrenci seçilerek, Van Ferit Melen Havalimanından hareketle İstanbul ve Çanakkale illerine geziye götürüldü. Yapılan geziler arasında Çanakkale ilinde Kilitbahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı Anıtı, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Şehitler Abidesi, Anzak Koyu Kanlı Sırt 57. Alay Şehitliği ile İstanbul ilinde de Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Müzesi, 15 Temmuz Anıtı, boğaz gezisi turu atan öğrenciler, profesyonel rehberler eşliğinde gezdirildi.

 

Gezi programında çocuklar, İstanbul ve Çanakkale illerinin tarihi ve kültürel yerlerinin gezilmesinin yanı sıra Fenerbahçe ve Göztepespor kulüpleri arasında oynanan Süper Lig karşılaşmasına götürülen öğrenciler, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından uçakla Van’a tekrar getirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140