banner279

Van'da birçok kişi ve kurum temsilcisi kan verdi

Van Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler kurullarının birlikte düzenlediği “Kök Hücre ve Kan Bağışı” kampanyası başladı.

Van'da birçok kişi ve kurum temsilcisi kan verdi
 Van TSO hizmet binasında başlayan kampanyaya birçok STK ve kurum yetkilisi de katılım sağladı. Kampanyanın açılış konuşmasını yapan Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, kan vermenin oldukça önemli olduğunu belirterek, “Belki verdiğimiz kanlarla onlarca insanın hayatı kurtulacaktır. Böyle bir kampanyayı başlattıkları için Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine teşekkür ederim” dedi.


        Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Esin Akarsu Orunç ise, kök hücrenin milyonda bir tutsa da önemli bir bağış olduğunu ifade ederek, “Belki verdiğimiz kök hücre örnekleri hasta yataklarında şifa bekleyen birçok vatandaşımızın hayata dönmesini sağlayacaktır” diye konuştu.


        Kampanyanın paydaşlarından olan Genç Girişimciler Kurulu Başkanı E. Görsel Görmen ise, uzun zamandır böyle bir organizasyonu planladıklarını belirterek, bu kampanya sonucunda duyarlı vatandaşların yoğun ilgisi ile kan ve kök hücre bekleyen birçok hastaya fayda sağlanacağını ifade etti.


       Kampanyaya Tuşba Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk, MÜSİAD Şube Başkanı Kerem Baynal, TÜMSİAD Şube Başkanı Süleyman Güler, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, Van TSO Yönetim Kurulu, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Semra Odabaşı, Van TSO Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri de katılım sağladılar.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140