banner279

Van'da Bir İlk Daha

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, engellilerin daha kolay hizmet alabilmeleri amacıyla uzmanlardan oluşan Engelliler Masası kurdu.

Van'da Bir İlk Daha

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir ilki daha gerçekleştirerek, hastaneye gelen engellilerin mağdur olmaması ve daha kolay hizmet alabilmeleri amacıyla uzmanlardan oluşan "Engelliler Masası" kurdu.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Özcan Öktem, hastanede sürekli daha iyi hizmet verme çabası içinde olduklarını söyledi. Dr. Öktem, "Hastanemiz bünyesinde, beklide bölgede ilk kez 'Engelli Masası' kurduk. Burada 3 personelimiz görev yapmaktadır. İşaret dilini de bilen bu arkadaşlarımız, engelli kardeşlerimize her türlü konuda yardımcı oluyor. Bir engelli kardeşimiz hastaneye geldiğinde engelli masasına başvurması yeterli. Bizim arkadaşlarımız buradaki tüm işlemlerde onlara refakatlik yapıyorlar. Hastanedeki tüm işlemler bittikten sonra onları kapıya kadar götürüp, uğurladıktan sonra görevlerine dönüyorlar" dedi.

Tek sıkıntılarının ise bazı engellilerin işaret dilini bilmemesi olduğunu ifade eden Dr. Öktem, onlarla da mecburen beden dili ile iletişim kurduklarını söyledi. - Van

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241