banner279

Van’da bazı okullar eğitim-öğretime açılmadı!

Koronavirus salgını nedeniyle kapanan okullarda yaklaşık bir buçuk yıl süren uzaktan eğitim 6 Eylül itibariyle ilk ders zilinin çalmasıyla yüz yüze eğitimle tekrar açıldı.

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Koronavirus salgını nedeniyle kapanan okullarda yaklaşık bir buçuk yıl süren uzaktan eğitim 6 Eylül itibariyle ilk ders zilinin çalmasıyla yüz yüze eğitimle tekrar açıldı.

Bu yıl okulların açılmasıyla Van’da 310 bin öğrenci ile 19 bin öğretmen ders başı yaptı. Türkiye’nin dört bir tarafında öğrenciler okulların açılmasıyla büyük heyecan yaşarken maalesef bazı öğrenciler bu mutluluktan mahrum kaldı. Van’da tespit ettiğimiz 3 okulda tadilat çalışmaları yeni başlatıldı ve öğrenciler okula gecikmeli başlayacak.

Van’da okulların açılmasıyla beraber bazı okullar ve pansiyonlar tadilata alındı. İddialara göre Van’ın Edremit İlçesine bağlı Şabaniye Mahallesinde bulunan Vakıfbank İlk ve Ortaokulu yaklaşık 2 yıldır kapalı olmasına rağmen tadilata alınmadı. 6 Eylül Pazartesi günü okulların açılmasıyla beraber Vakıfbank okulunda yeni tadilat işlemleri yapılmaya başlandı.

Tadilat hakkında görüşme talebimize Okul yetkilileri, “Valilik tarafından ‘Basın mensuplarına demeç vermeyin’ diye okullara yazı gönderildi. O yüzden bilgi veremeyeceğim.” İfadelerini kullandı.

İpekyolu İlçesine bağlı Seyit Fehim Arvasi Mahallesinde bulunan 2 okul ve pansiyonda da tadilatlar devam ediyor. Bu okullar, Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi ile Cumhuriyet Anadolu lisesi. Yaklaşık 2 yıldır okullar kapalı iken tadilata alınmayan okul ve pansiyonların neden okulların açılmasıyla yeni tadilata alındığı ve bu 3 okulda okuyan öğrencilerin hangi okullarda eğitim göreceği ve mevcut okullarına ne zaman gidecekleri de merak konusu.

Konuyla ilgili iddiaları sormak için Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililere ulaşmaya çalıştık. Ama görüşme taleplerimize karşılık vermediler.

Kaynak: Van Gölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140