banner279

Van'da Bayram Oteli davasına erteleme

Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde yıkılan ve 24 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli ile ilgili dava, ileri bir tarihe ertelendi.

Van'da Bayram Oteli davasına erteleme

Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde yıkılan ve 24 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli ile ilgili davaya Van 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Bugün görülen davada yıkılan Bayram Otelinin sahibi Tevfik Bayram'ın yargılanmasına devam edildi.

Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu olan Bayram oteli sahibi Tevfik Bayram için tahliye istemi tekrarlandı.

Dava avukatlarının beyanlarının alınmadığı mahkemede, duruşma henüz belirlemeyen bir tarihe ertelenirken, otel sahibi Tevfik Bayram'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Van'da 9 Kasım 2011'de meydana gelen 5,6  büyüklüğündeki depremde yıkılan ve aralarında Doğan Haber Ajansının 2 muhabiri ile Japon yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki'nin de bulunduğu 24 kişi hayatını kaybetmiş, otel sahibi Tevfik Bayram hakkında, "Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek" suçundan, 11 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası ile 3 yıl otel işletmeciliğinden men cezası verilmişti.

Ancak müşteki avukatların itirazı üzerine dosya Yargıtay'a gönderilmiş ve Yargıtay 12. Ceza Dairesi eylemin ağırlığı ve ölen kişi sayısının fazlalığı nedeniyle "eksik ceza tayin edildiği" gerekçesiyle 27 Haziran 2014'te yerel mahkemenin kararını bozarak, dosyayı iade etmişti. (Murat Dalgın-İLKHA)
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241