banner279

Van'da 'Askıda Ekmek' geleneği yaşatılacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ekmek zammı ile ilgili yaptığı değerlendirmede başlatmış olduğu 'Askıda Ekmek' talimatını, MHP Van İl Teşkilatı da hayata geçiriyor.

Van'da 'Askıda Ekmek' geleneği yaşatılacak
   MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp yaptığı açıklamada Bahçeli'nin peşinden giderek Ankara'da başlatılan askıda ekmek projesini Van'da'da hayata geçireceklerini belirtti.

 


                Güngöralp, "Genel Başkanımız halk adamıdır. Kendi adına bir şey istemeden halkı adına hayatını adamış değerli bir devlet adamıdır. Ekmeğe yapılan yüzde 15 gibi büyük bir zam oranına Genel Başkanımız tepki gösterdi ve yeni bir projeyi hayata geçirdi. Dr. Devlet Bahçeli'nin başlatmış olduğu askıda ekmek projesini bizlerde MHP Van Teşkilatı olarak ilimizde başlatacağız" dedi.

 


              Güngöralp, "Van'da bulunan bütün fırınlarda askıda ekmek koymaları için bir bölüm oluşturmalarını talep edeceğiz. İhtiyaç sahibi insanlara maddi durumu iyi hayırsever vatandaşlar tarafından ekmek bırakılmasını talep edeceğiz. Fırıncılar da ihtiyaç sahibi olanlara ekmekleri verecekler. Bizim örf ve adetlerimizde paylaşmak önemli bir yer tutuyor ve bizler bu proje ile insanların yeniden paylaşmanın önemini anlamalarını sağlamak istiyoruz. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli'nin talimatı ile hayata geçireceğiz projenin Van'da amacına ulaşacağına canı gönülden inanıyorum" ifadelerinde bulundu.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241