banner279

Van’da asfaltsız yol kalmayacak

Van Büyükşehir Belediyesi Tuşba ilçesinde 3 mahalleyi birbirine bağlayan 19 kilometrelik yolda asfalt çalışmasını tamamladı. Kısa sürede tamamlanan yolda çizgi çalışması da yapıldı.

Van’da asfaltsız yol kalmayacak
 Merkez ve kırsal ayrımı yapmadan hizmeti kentin her yerine taşıyan Van Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarıyla bir çok mahalle ilk kez asfaltla tanışıyor. Büyükşehir Belediyesi vatandaş odaklı hizmet sloganıyla başlattığı çalışmalar kapsamında bu kez Tuşba ilçesi sınırları içerisinde bulunan Gedelova, Kozluca ve Yalnızağaç mahalle yollarında toplam 19 km'lik asfalt ve 1200 m2 istinat duvarı yapım işini tamamladı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerce kısa süre içerisinde tamamlanan yol köylüye bayram öncesinde ikinci bir bayram sevinci yaşattı.
     Yollarda asfalt işlerinin tamamlanmasının ardından Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü yol çizgi işaretlerini de tamamlayarak vatandaşın kullanımına sundu.
      Kışın çamur deryasına dönen yazın ise toz toprak nedeniyle ulaşımı çileye dönüştüren yollardan kurtulmanın mutluluğunu yaşayan bölge sakinleri Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140