banner279

Van'da asayiş operasyonu

Van'da çeşitli suçlardan aranan ve düzenlenen operasyonla yakalanan 3 şüpheli tutuklandı.

 Van'da asayiş operasyonu


Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin 19 Ekim 2016'da İpekyolu ilçesinde meydana gelen yağma, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma olayı ile ilgili çalışma başlattığı bildirildi.

Olayın müştekisi olan İran uyruklu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Z.T'nin beyanı doğrultusunda şüpheli A.E'nin 20 Ekim 2016'de operasyon sonucu yakalandığına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kullanmış olduğu kiralık otomobille 11 küçük paket halinde eroin olduğu değerlendirilen madde, 5 ayrı kağıtlara sarılı vaziyette metanfetamin olduğu değerlendirilen madde, kullanıma hazır vaziyette fişek olarak tabir edilen uyuşturucu ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan materyaller ve olayda yağmalanan müşteki Z.T'nin çocuğuna ait olan cep telefonu ile yakalanmıştır. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen Ş.B, R.C, Ö.Ö. ve M.D. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüpheli şahıslardan R.C. ve Ö.Ö. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ifadeleri alınarak müdürlüğümüzden salıverilmiş, A.E, M.D. ve Ş.B isimli şüpheli şahıslar 21 Ekim 2016 günü haklarında tanzim edilen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiş olup Ş.B, 'başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanmak' suçundan, A.E. ve M.D. ise yağma, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan tutuklanmıştır."

Açıklamada, il merkezi ve ilçelerinde huzurlu ve güvenli bir ortamın sürdürülmesi için çalışmaların kararlılıkla devam ettiği kaydedildi.
AJANSLAR
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140