banner279

Van’da akıl ve zekâ oyunları turnuvası…

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Van’da düzenlendi.

Van’da akıl ve zekâ oyunları turnuvası…

İpekyolu Zaferler İlk-Ortaokulu’nda büyük bir katılımla gerçekleştirilen turnuvada öğrenciler akıl ve zekâlarını konuştururken, birbirinden çekişmeli oyunlar sergilendi.

  Turnuva öncesi katılımcılara bilgiler veren İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Atlı, bu turnuvanın Van’da ilk kez düzenlendiğini belirterek, öğrencilerin yeteneklerini sergilemesi, akıl ve zekayı etkin ve doğru kullanma, becerilerini geliştirme açısından son derece önem arz ettiğini söyledi.

  Öğrenciler arası akıl ve zekâ oyunları turnuvasına katılan AK Parti Van Milletvekili Osman Gülaçar ise, bu tür oyunların öğrencilerin eğitimlerine ve becerilerine katkı sağladığını, bu ve benzeri faaliyetlerin artmasının önemine değindi.

   Öğrencilerin hem oyunlarını sergilemeleri hem de oyunlarını beceri ile anlatmalarının güzel bir yetenek olduğunu belirten Gülaçar, bu tür etkinliklere her zaman destek sağlayacaklarını belirtti.

     “Bu oyunlar çocukların eğitimini desteklemektedir”

  Çocukların çok yönlü gelişmesi, özgüven ve yeteneklerini sergilemesi bakımından bu tür etkinliklerin yerinde bir çalışma olduğundan söz eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ise, yaptığı konuşmada, "Turnuva, oyunu akıl ve zekayla birleştiren temasıyla çocuklarımızın eğitimini destekleyecektir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın çok yönlü gelişmelerini desteklemek, onları sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendirecek fırsatlar oluşturmak öncelikli hedeflerimizdendir. Bu hedefe ulaşmak amacıyla sosyal, kültürel, bilimsel, sportif faaliyetleri sürekli olarak destekliyoruz” dedi.

  Turnuvada, ortaokul kategorisinde mangala, reversi, pentago, kulami oyunları,  ilkokul kategorisinde ise Pentago, Mangala, Qbitz, Equlibrio oyunlarında yarışma yapıldı.

  Turnuvanın ardından dereceye giren öğrencilere ödül töreni düzenlendi.

  Turnuvaya katılan ve dereceye giren öğrenciler madalya ve oyun setleri ile ödüllendirilirken, turnuvaya katılım sağlayan tüm öğrencilere ve danışman öğretmenlere katılım belgeleri ile birlikte kitap seti armağan edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306